Доступність посилання

ТОП новини

Британська імміграційна політика викликає дискусії, але спрацьовує


Лондон – Офіційні статистичні дані свідчать, що в останні роки Велика Британія приймала близько півмільйона іммігрантів щороку. Рекорд був встановлений у 2010 році з цифрою 575 тисяч.

Із теперішніми темпами зростання Сполучене Королівство до 2025 року матиме 70 мільйонів населення.

Близько 10 відсотків становили би люди, народжені за межами Британії. Такі цифри і прогнози декого лякають. Проте досі суперечки з цього питання відбуваються хоч і палко, але цивілізовано.

Приваблення кваліфікованої робочої сили і талантів – одна зі складових імміграційної політики Великої Британії. Іншими складовими є сукупність законів та міжнародних угод про права біженців на притулок, возз’єднання родин тощо.

Значний наголос в останні роки робиться на інтеграції іноземців, яких заохочують вивчати англійську мову та закони й традиції країни.

В останні десятиріччя ключовим елементом імміграційної політики Лондона є забезпечення прав громадян інших країн Євросоюзу на проживання і працевлаштування в Британії.

Керівник організації MigrationWatch UK Ендрю Ґрін один із тих, хто стверджує, що масова імміграція створює для Британії проблеми, зокрема позбавляючи британців робочих місць.

«Реалії полягають в тому, що є чимало неофіційних свідчень, і ми всі чули про те, що східноєвропейці складають конкуренцію молодим британцям працездатного віку. Багато тих іммігрантів також молоді, вони готові працювати за нижчу зарплату і багато з них дуже беручкі», – каже Ендрю Ґрін, який визнає, що приїжджі східноєвропейці кваліфіковані і працьовиті.

Їхня готовність працювати за меншу зарплату робить британську економіку більш конкурентоспроможною.

Польське питання

Із 2004 року, коли Польща вступила в Євросоюз і польські громадяни отримали можливість вільно перетинати європейські кордони й права на навчання та працевлаштування, у Британію приїхали понад півмільйона поляків.

Польські будівельники, сантехніки, офіціанти стали не лише символом нових реалій у Великій Британії, а й також об’єктом закидів про навалу чужинців.

Депутат парламенту від Консервативної партії польського походження Денієл Кавчинський був змушений навіть ставати на захист своїх краян і порушував питання у Вестмінстері.

«Дев’ять із кожних десяти іммігрантів у цій країні не поляки. Це навіть не східноєвропейці. Це люди з далеких регіонів: Африки, Карибів, з Індійського півострова, але «Бі-Бі-Сі» постійно веде мову про імміграцію з Польщі, бо польську громаду використовують як легкий об’єкт, коли намагаються давати раду болісному питанню масової безконтрольної імміграції в цю країну», – скаржився депутат в одному з парламентських виступів.

Його Консервативна партія з того часу перемогла на виборах саме з обіцянками покласти край масовій імміграції.

Питання імміграції залишається у Британії одним із найболючіших, як і в багатьох інших країнах, але британці пишаються тим, що расистські та ксенофобські політики й партії у суспільстві не мають великої підтримки і досі не здобули жодного місяця у парламенті.

Похмурі передбачення, що імміграція спричинить соціальні катаклізми у суспільстві чи величезні міжетнічні конфлікти, також не виправдалися.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG