Доступність посилання

ТОП новини

Суд над Младичем відклали через «помилки обвинувачення»


За трансляцією процесу над Ратком Младичем стежать боснійські жінки, які втратили у Сребрениці своїх чоловіків, синів і онуків, 17 травня 2012 року
Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії відклав сьогодні розгляд справи колишнього командувача війська боснійських сербів Ратка Младича на невизначений термін.

Як заявив суддя Альфонс Орі, процес, що розпочався щойно вчора, відкладається через «помилки», які зробили прокурори, подаючи матеріали справи захистові Младича.

За словами судді, він має намір визначити дату поновлення процесу якнайшвидше.

Раніше сьогодні прокурори далі викладали обставини справи, заявивши, зокрема, що свідчення доводять відповідальність військ боснійських сербів під командуванням Младича в масових убивствах босняків у місті Сребрениці, які, за їхніми словами, є геноцидом.

69-річного Ратка Младича звинувачують у геноциді, злочинах проти людяності і злочинах проти законів і звичаїв війни, яку він як командувач війська боснійських сербів вів проти цивільних босняків, хорватів та інших несербів у Боснії й Герцеговині в 1992–1995 роках – загалом за 11 пунктами.

Зокрема, його звинувачують в організації вбивства 1995 року близько восьми тисяч босняків-мусульман у боснійському місті Сребрениця чи командуванні кількарічною облогою боснійської столиці Сараєва, внаслідок якої були вбиті й поранені тисячі мешканців міста.

Його арештували в Сербії в травні минулого року після того, як він майже 16 років переховувався від правосуддя.

Младич відкидає всі висунені проти нього обвинувачення.
XS
SM
MD
LG