Доступність посилання

ТОП новини

Верховний суд Росії ухвалив рішення про ліквідацію Об’єднання українців Росії


Верховний суд Російської Федерації задовольнив позов Міністерства юстиції Росії з проханням ліквідувати Об’єднання українців Росії.

Відповідне рішення оголосив суддя Верховного суду Росії Микола Ромененков.

«Вислухавши пояснення представників Мін’юсту та Об’єднання українців Росії, дослідивши матеріали справи, вислухавши судові дебати, Верховний суд Російської Федерації вирішив: заяву Міністерства юстиції Російської Федерації задовольнити, ліквідувати загальноросійську громадську організацію «Об’єднання українців Росії», виключивши її з Єдиного державного реєстру юридичних осіб», – сказав Ромененков.

Водночас, адвокат ОУР Алім Жгульов наголосив, що під час засідання Верховного суду жодних нових доказів вини ОУР Мін’юст Російської Федерації не надав.

«Ми з рішенням не згодні і будемо направляти апеляцію у встановлені законом строки», – заявив він.

У жовтні 2011 року стало відомо, що Замоскворецький суд Москви підтримав Міністерство юстиції Об’єднання українців Росії у справі про ліквідацію Обєднання українців Росії. За словами адвоката ОУР Жгульова, Мін’юст звинувачує екс-співголову ОУР Валерія Семененка у тому, що він у період тимчасового припинення діяльності організації виступав у російських ЗМІ нібито від імені ОУР. Це і стало приводом для ліквідації організації.

27 січня 2010 року рішенням Верховного суду Росії було остаточно ліквідовано Федеральну національно-культурну автономію українців Росії, яка існувала з 27 березня 1998 року. Позов Мін’юсту базувався на скарзі активіста фонду «Родина» Журавльова, який заявляв, що автономія «веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію».
XS
SM
MD
LG