Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську відкрили всеукраїнський фестиваль народних ремесел «Чисті джерела»


На фестивалі «Чисті джерела»
У Дніпропетровську в суботу просто неба відбувається всеукраїнський фестиваль фольклору і народних ремесел «Чисті джерела», повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

На площі біля Дніпропетровського національного історичного музею, де стоїть пам’ятник Дмитрові Яворницькому, розгорнулось містечко майстрів. Виставку виробів декоративно-прикладного мистецтва представили майстри з різних куточків України – гончарі, ковалі, різьбярі, ткалі, вишивальниці, майстрині бісероплетіння та лозоплетіння, майстри створення народної ляльки тощо. Кожен прихопив із собою не тільки власні роботи, а й інструменти, які допомагають їх створювати, – гончарні кола, ткацькі верстати, тканину та голки.

На святі можна побачити, як ткали на старовинних ткацьких верстатах, що носили і як прикрашали себе українці сто років тому, познайомитись із ковалями і відчути жар горна, спробувати себе біля гончарного кола або взяти в руки пензлик із котячої шерсті, яким традиційно створюють свої мальовки петриківські майстри.

Гостей розважають місцеві фольклорні колективи «Кодачаночка», «Родослав», «Колесо», етногурт «Жива» тощо, а також юні майстри національного рукопашу «спас». Музейники також організували для відвідувачів ігри та конкурси.

«Фестиваль прагне показати мешканцям мегаполісу, що народне мистецтво живе і до нього може долучитися кожен охочий», – сказала старший науковий співробітник Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького Алла Москалець.

«Чисті джерела» проводяться в Дніпропетровську з 1989 року. Задум організаторів фестивалю – дати можливість гостям побачити, як народжуються витвори декоративно-прикладного мистецтва, дізнатися про історію традиційних напрямків народного мистецтва краю і роль Дмитра Яворницького в їхньому дослідженні.

Музейники очікують, що їхнє свято, як і щороку, відвідає 3–4 тисячі осіб.
XS
SM
MD
LG