На площі біля Дніпропетровського національного історичного музею, де стоїть пам’ятник Дмитрові Яворницькому, розгорнулось містечко майстрів. Виставку виробів декоративно-прикладного мистецтва представили майстри з різних куточків України – гончарі, ковалі, різьбярі, ткалі, вишивальниці, майстрині бісероплетіння та лозоплетіння, майстри створення народної ляльки тощо. Кожен прихопив із собою не тільки власні роботи, а й інструменти, які допомагають їх створювати, – гончарні кола, ткацькі верстати, тканину та голки.
На святі можна побачити, як ткали на старовинних ткацьких верстатах, що носили і як прикрашали себе українці сто років тому, познайомитись із ковалями і відчути жар горна, спробувати себе біля гончарного кола або взяти в руки пензлик із котячої шерсті, яким традиційно створюють свої мальовки петриківські майстри.
Гостей розважають місцеві фольклорні колективи «Кодачаночка», «Родослав», «Колесо», етногурт «Жива» тощо, а також юні майстри національного рукопашу «спас». Музейники також організували для відвідувачів ігри та конкурси.
«Фестиваль прагне показати мешканцям мегаполісу, що народне мистецтво живе і до нього може долучитися кожен охочий», – сказала старший науковий співробітник Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького Алла Москалець.
«Чисті джерела» проводяться в Дніпропетровську з 1989 року. Задум організаторів фестивалю – дати можливість гостям побачити, як народжуються витвори декоративно-прикладного мистецтва, дізнатися про історію традиційних напрямків народного мистецтва краю і роль Дмитра Яворницького в їхньому дослідженні.
Музейники очікують, що їхнє свято, як і щороку, відвідає 3–4 тисячі осіб.