Доступність посилання

ТОП новини

Обама: «Група восьми» в ставленні до Ірану поєднає дипломатію і санкції


Президент США Барак Обама заявив у суботу на саміті «Групи восьми» провідних держав світу, що його учасники сповнені рішучості поєднувати в ставленні до Ірану і санкції, і дипломатію, щоб домогтися від цієї країни доказів, що її ядерна програма дійсно мирна.

За його словами, він сподівається, що такий комбінований підхід дасть успіх на переговорах наступного тижня про цю іранську програму.

Раніше в суботу в Ірані заявили, що санкції щодо нього через його суперечливу ядерну програму мають бути зняті на переговорах про цю програму з провідними світовими державами наступного тижня.

23 травня в Багдаді в Іраку має відбутися вже друге коло ядерних переговорів Ірану з п’ятьма постійними членами Ради безпеки ООН – США, Францією, Росією, Китаєм і Великою Британією, – а також Німеччиною. Іран поновив переговори з цими державами після більш як річної перерви у середині квітня.

Іран заперечує підозри світової спільноти, що намагається здобути ядерну зброю під прикриттям мирної ядерної програми, але досі не надав доказів її суто мирного характеру.
XS
SM
MD
LG