Доступність посилання

ТОП новини

Україна шукає альтернативу російському газові – Янукович


Президент Віктор Янукович в оприлюдненому в неділю телеінтерв’ю заявив, що Україна далі має «надію» на успіх переговорів із Росією про ціну на газ, але «повинна шукати альтернативу, і вона буде».

Україна не хоче псувати відносини з Росією, своїм стратегічним партнером, але не має таких «зайвих грошей», щоб платити за газ за нинішніми цінами, наголосив він у програм «Вечори з Віталієм Коротичем» на Першому національному телеканалі.

За словами Президента, якщо з Росією не вдасться домовитися, Україна знайде шлях для вирішення цього питання.

Україна, зокрема, вже збільшила видобуток власного газу і планує далі збільшувати його, а також скоротила споживання російського газу, сказав Янукович, – цього року до менш як 27 мільярдів кубометрів на рік, і наступного року буде ще зменшувати цей обсяг.

Україна заявляє, що нині чинні газові контракти з Росією 2009 року невигідні для неї і неринкові, й домагається їхнього перегляду. Російська сторона каже, що цілком задоволена цими контрактами і може погодитися хіба на додатки до них, але не на перегляд. Російська сторона також давала знати, що може піти на зниження ціни на газ для України в обмін на контроль над українською газотранспортною системою на правах власності чи співвласності.
XS
SM
MD
LG