Доступність посилання

ТОП новини

На Дніпропетровщині, на «Полі скорботи», вшанували загиблих від репресій


На 9-му кілометрі Запорізького шосе, що у Дніпропетровському районі неподалік обласного центру, з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій у неділю відбулась громадянська панахида на місці, де поховані тисячі замордованих сталінською репресивною системою людей, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Квіти до Меморіалу жертв Голодомору та політичних репресій поклали представники міської та обласної влади, активісти громадських організацій та політичних партій, які входять до об’єднаної опозиції, – «Батьківщина», «Фронт змін», «Свобода», УНП та інші. Влада та опозиція провели свої церемонії окремо.

Після покладання квітів панахиду за загиблими відслужили священики Української православної церкви Київського патріархату. На мітингу опозиції мова йшла про необхідність вшанування жертв репресій минулого і про існування політичних репресій у сучасній Україні.

9-й кілометр Запорізького шосе у Дніпропетровську називають «Полем скорботи». У 1930-і та на початку 1950-х років тут, на околиці міста, був розташований спеціальний об’єкт НКВС, де ховали розстріляних жертв політичних репресій.

За архівними даними, у цей період у Дніпропетровську загалом стратили понад 5 тисяч людей. За іншою інформацією, розстріляних і похованих тут може бути чи не вдесятеро більше.

У 1990-і на цьому місці відкрили пам’ятний знак – хрест, а три роки тому і найвищий в Україні меморіал жертвам Голодоморів та політичних репресій у вигляді фігури знесиленої жінки з померлою дитиною на руках.

День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, який відзначається у третю неділю травня.
XS
SM
MD
LG