Доступність посилання

ТОП новини

Громадські організації Дніпропетровська заявляють про утиски


Дніпропетровськ – Влада Дніпропетровська використовує вибухи, скоєні 27 квітня, для заборони проведення невгодних їй масових заходів, стверджують лідери кількох громадських організацій Дніпропетровщини. На їхню думку, чиновники за допомогою судів, під приводом загрози громадській безпеці скасовують акції, заплановані громадськими активістами, водночас масові заходи, де задіяна влада та провладні партії, проводяться без перешкод. У міськраді звинувачення відкидають.

Під приводом піклування про безпеку громадян після серії вибухів влада почала «закручувати гайки», обурюється частина громадських активістів Дніпропетровська. Останніми днями, кажуть, через «загрозу громадській безпеці» заборонили через суди дві акції – на підтримку ОСББ та опозиційної газети «Ліца». Заявки на них подавали заздалегідь – майже за два тижні, як того і вимагає порядок проведення масових заходів, чинний у Дніпропетровську, однак суд за позовом міськвиконкому ухвалив рішення – заборонити. Водночас минулого тижня, на 9 травня, біля пам’ятників збирались тисячі людей, і чиновники не вбачали ніяких загроз, зазначає голова Ради незалежних організацій Дніпропетровщини Костянтин Писаревський.
Гасло, яке підготували активісти для майбутніх акцій протесту
Гасло, яке підготували активісти для майбутніх акцій протесту

«Якщо раніше окружний суд міг ухвалити рішення про заборону з п’ятниці на суботу, вночі, вибачте, на коліні, то зараз у судовій практиці певні ноу-хау. В нашій заявці було подано 150 учасників. А аргументація судді така: може зібратись стільки ваших прихильників, що ситуація стане некерованою. І ще одна аргументація: може трапитись таке, як було 27 квітня. І тут у мене питання: скажіть, а яка кількість людей є прийнятною для влади? Мінімум? Максимум? То, може, внести пропозицію взагалі упродовж 2012 року «больше двух не собираться», і бажано, щоб ніяких заходів взагалі не було аж до 2015 року», – заявив Костянтин Писаревський.

«Суди задіють під час виборчої кампанії»

Заборона масових акцій у Дніпропетровську, каже юрист і журналіст Сергій Довгаль, – одне зі свідчень того, що судову систему задіють під час виборчої кампанії. Такого в місті не пам’ятають від часів СРСР, коли члени проукраїнських обєднань зазнавали утисків і переслідувань, зазначає він. Нинішні рішення судів – політичні, впевнений Сергій Довгаль.

«Я як юрист з усією відповідальністю заявляю: це рішення адміністративного суду ніякого відношення до закону не має, це рішення суто політичне. Якщо говорити про юридичні аспекти, то суддя в ухвалі заявляє, що масовий захід мав проводитись у центрі міста – на вулиці Кірова і вулиці Новоселівській. Вибачте, з якого часу вулиця Новоселівська стала центром міста, та це ж вулиця околичного району. Ще цікавіше у цьому рішенні пишеться, що заборона цим рішенням суддя засвідчує, що події 27 квітня вигідні владі. Під приводом цих подій влада тепер буде або дозволяти, або забороняти масові заходи з такими-от абсурдними формулюваннями», – сказав Сергій Довгаль.

В Окружному адміністративному суді отримати коментар на судові ухвали про заборону не вдалось. Тим часом у Дніпропетровській міськраді звинувачення в політичній заангажованості відкинули. Чому домагались судових заборон на заходи, не пояснили, однак зазначили: рішення судів коментувати некомпетентні.

«Рішення суду не коментується»

«Мені важко коментувати рішення суду. Рішення суду не коментується. Суд задовольнив клопотання міської ради», – сказав Радіо Свобода керівник управління внутрішньої політики міської ради Володимир Михайлишин.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG