Доступність посилання

ТОП новини

Депутати Європарламенту вважають, що Україною керують олігархи


Депутати Європарламенту заявляють, що Україною керують олігархи, що, на їхню думку, заважає розвитку країни. Про це вони говорили сьогодні у Страсбурзі, виступаючи в ході дебатів «Ситуація в Україні, справа Юлії Тимошенко» у Європарламенті.

Так, депутат Європарламенту Міхаель Ґалер (Німеччина) нагадав, що Президент України Віктор Янукович, його родина та його друзі отримують все більше й більше влади. Він навів приклади призначення наближених до Януковича осіб на посади міністра внутрішніх справ, керівників Державної податкової служби та Національного банку України. На його думку, необхідно заморозити активи високопосадовців України. «Кіпр – це добре місце, щоб почати виявляти ці активи», – сказав він.

Його колега по групі народних партій, депутат Андрій Ковачев (Болгарія) зазначив, що перешкодою на європейському шляху України є не справа колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, а олігархи.

У свою чергу, депутат від групи «зелених» Вернер Шульц запропонував усім просто подивитися на те, яким чином в Україні відбувалися державні закупівлі при підготовці до фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу.

Разом з тим, представник групи об’єднаних лівих Яромір Колічек (Чехія) піддав критиці надання політичного притулку українським політикам країнами-членами Євросоюзу. «Як ці люди стали такими багатими? І ставали практично за одну ніч? І не має значення, чи йдеться про сьогоднішній уряд, чи про попередній», – сказав депутат.

Раніше у Чехії отримали політичний притулок колишній міністр економіки в уряді Тимошенко Богдан Данилишин і чоловік Юлії Тимошенко Олександр.

Сьогодні Європарламент проводить дебати щодо ситуації в Україні та справи Тимошенко. Європарламент планує ухвалити резолюцію по Україні у четвер, 24 травня.
XS
SM
MD
LG