Доступність посилання

ТОП новини

В Україні передреволюційна ситуація – Скуратівський


Київ – Головною проблемою України є падіння моралі у суспільстві, що є причиною соціальної несправедливості в державі. Так вважають учасники ініціативи «Першого грудня», які у вівторок у Києві оприлюднили резолюцію Національного круглого столу. Подальший діалог із громадою ініціатори пропонують вести у формі регіональних круглих столів, де експерти та громадські активісти шукатимуть шляхи відновлення України.

Черговий голова ініціативи «Першого грудня», український економіст і філантроп зі Швейцарії Богдан Гаврилишин повідомив, що упродовж червня-вересня 2012 року пройде серія регіональних круглих столів, на яких у експертному й громадському середовищах будуть обговорювати основні питання стану народовладдя та якості урядування, щодо економіки та її «людського виміру, а також щодо місця інтелігенції у гуманітарній сфері й стану освіти та історичної пам’яті. Таке обговорення має підказати шляхи подальшого руху для відновлення країни, зазначає Богдан Гаврилишин.
У нас немає прямого політичного мотиву
Богдан Гаврилишин

«У нас немає прямого політичного мотиву, – каже він. – Себто, то не є, що ми за таку партію, чи за таку партію, чи підтримуємо таких, чи підтримуємо інших. Ми справді вважаємо, що як те морально-духовне відродження пройде через суспільство, тоді, справді, можлива трансформація на нормальну державу», – зазначив Гаврилишин.Напівдиктаторські режими України і Росії загрожують світові – Скуратівський

Перетворення в українському суспільстві на часі, оскільки незадоволення владою загрожує перерости у революційну ситуацію, вважає член ініціативи «Першого грудня», культуролог Вадим Скуратівський. За його словами, небезпека помножується і тим, що у сусідній Росії також «знищують демократію».

Ми зібралися тільки для того, щоб нагадати суспільству основи християнської онтології
Вадим Скуратівський
«Там дуже погана ситуація, і якщо тамтешній антирежимний екстремізм зімкнеться з тутешнім, то буде не добре не тільки східноєвропейській, а усій світовій історії. З цим належить щось робити. Але, перепрошую. Ви не чекайте від «Першого грудня», що ми щось зробимо. Ми зібралися тільки для того, щоб нагадати суспільству основи християнської онтології», – наголосив Скуратівський.

Учасники ініціативи «Першого грудня» також висловили своє занепокоєння законодавчими ініціативами представників пропрезидентської Партії регіонів, спрямованими на надання російській мові особливого статусу. Таку діяльність вони називають «антиукраїнською».

Колесніченко: заяви «Першого грудня» – їхня особиста справа

Утім, заступник голови фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко, заявив Радіо Свобода, що його однопартійці не потребують нагадувань про основи християнської моралі, а він сам є автором проекту постанови щодо моральних засад для парламентаріїв. Щодо мовної політики, то Вадим Колесніченко звинуватив учасників «Першого грудня» у невігластві.

Питаннями мовної та гуманітарної політики повинні займатися спеціалісти
Вадим Колесніченко
«Це тому, що люди, які зовсім не розуміються у законодавстві і в питаннях захисту прав людини, можуть давати коментарі. Це їхня особиста справа. Я вважаю, що питаннями мовної та гуманітарної політики повинні займатися спеціалісти», – сказав Колесніченко.

До ініціативи «Першого грудня», яку назвали на честь референдуму про незалежність України, входять провідні українські інтелектуали, серед яких академік, літературознавець Іван Дзюба і колишній глава УГКЦ Любомир Гузар. Вперше вони зібралися разом наприкінці минулого року, б’ючи на сполох через те, куди прямує Україна.

В ініціативі «Першого грудня» наголошують, що звертаються до свідомих громадян, а про діалог зі владою наразі не йдеться, оскільки нині там немає людей, які готові почути.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG