Доступність посилання

ТОП новини

Мудрець НАТО нагадав Януковичу, в чиїх руках останній шанс для України


Обкладинка книжки «Адам-Даніель Ротфельд. У тіні. 12 розмов з Марціном Войцеховським»
Варшава – Україна – це виняткова держава на пострадянському просторі. На цьому наголошує Адам-Даніель Ротфельд – член «Ради мудреців» НАТО. Про свою оцінку ситуації в Україні цей видатний дипломат, екс-міністр закордонних справ Польщі розповів у Польській академії наук під час зустрічі з інтелектуалами країни. Зустріч була присвячена презентації нової книжки Ротфельда, в якій чимало місця присвячено Україні.

Адам-Даніель Ротфельд, польський політик єврейського походження родом із галицького містечка Перемишляни, називає себе другом України. У роки Другої світової війни його, тоді кількарічну дитину, від смерті в перемишлянському гетто врятували українські монахи. Майже 5 років Адам Ротфельд прожив у греко-католицькому монастирі на Львівщині під чужим прізвищем.

Про цей період свого життя дипломат згадує у книжці «Адам Даніель Ротфельд. У тіні», яка щойно побачила світ у Варшаві. Ця книжка – це роздуми дипломата про світову історію після Другої світової війни. У 12 розмовах із журналістом «Ґазети Виборчої» Марціном Войцеховським Ротфельд розповідає про видатних людей, яких знав особисто. Зокрема – це Михайло Горбачов, Шарль де Ґолль, Гельмут Коль, Генрі Кісінджер, Іван Павло ІІ та інші.

Розповідаючи про зустрічі й розмови з цими людьми, Ротфельд не раз зосереджується на питаннях, пов’язаних із долею України. Не дивно, що й презентація книжки в Польській академії наук розпочиналася й завершувалася питаннями про Україну.

Парадоксальний Янукович не хоче злиття з Росією?

Адам-Даніель Ротфельд каже, що його ставлення до України більш ніж позитивне, та він дуже критично оцінює українську політичну еліту. Дипломатові прикро за лідерів Помаранчевої революції, які своїми чварами перекреслили шанс України на швидку модернізацію.
Ющенко і Тимошенко так стиснули один одного в обіймах ненависті, що в принципі, знищили свій авторитет й змарнували шанс вивести Україну на зовсім інший рівень

«У 2004 році ті політичні еліти, з якими ми пов’язували наші сподівання, тобто Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко, не використали історичного шансу. Вони так стиснули один одного в обіймах ненависті, що в принципі, знищили свій авторитет й змарнували шанс вивести Україну на зовсім інший рівень. Утім, це не означає, що вони цілком знищили те, що тоді вдалося досягнути», – зазначає Ротфельд.

За його словами, саме завдяки Помаранчевій революції Україна за рівнем розвитку громадянського суспільства сьогодні значно випереджає усі інші пострадянські держави. Ротфельд зауважує, що в кожній з колишніх радянських республік можна передбачити результати парламентських чи президентських виборів, чого не скажеш про Україну.

Теперішнього українського Президента Віктора Януковича польський дипломат називає парадоксом найновішої історії. Ротфельд наголошує, що цивілізаційний шанс України, який сьогодні в руках Януковича, може бути останнім.
Якщо він вчасно зрозуміє, що це останній шанс, то, можливо, він відкриє для України шлях до європейської інтеграції

«Якщо він вчасно зрозуміє, що це останній шанс, то, можливо, він відкриє для України шлях до європейської інтеграції. Та це, очевидно, вимагає дуже сміливих рішень. У чому це має полягати? Він не повинен думати про те, що його оберуть Президентом вдруге, тільки про те, що є важлива справа, яку потрібно зробити», – сказав Ротфельд.

На думку досвідченого дипломата, Віктор Янукович попри всю суперечливість його постаті та діяльності, категорично відкидає можливість злиття України з Росією. Якщо для Леоніда Кучми, каже Ротфельд, те, що Україна це не Росія було великим відкриттям, то Вікторові Януковичу цього пояснювати не потрібно. Саме цю обставину повинні передусім брати до уваги західні дипломати в стосунках із теперішнім українським Президентом, вважає Адам Ротфельд.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG