Доступність посилання

ТОП новини

Голова МАГАТЕ домовився про інспекцію ядерних об’єктів Ірану


Голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано
У Багдаді сьогодні відбудеться черговий раунд переговорів між Іраном і представниками шести провідних світових держав – з питання про ядерну програму Тегерана.

У вівторок голова Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано заявив, що іранська влада дала «принципову згоду» на міжнародну інспекцію всіх своїх ядерних об’єктів.

Раніше Амано відвідав Тегеран, де вів переговори про це з іранськими представниками. За словами керівника МАГАТЕ, ще залишаються розбіжності, які потрібно усунути. За деякими повідомленнями, Тегеран вимагатиме скасування міжнародних санкцій в обмін на доступ інспекторів до ядерних об’єктів.

Речниця Держдепартаменту США Вікторія Нуланд привітала досягення домовленостей, але заявила, що Вашингтон чекатиме на наступні кроки.

«Оголошення про угоду важливе, але ще важливіша її реалізація, щоб справді забезпечити доступ до всіх місць, документів, а також персоналу, щоб визначити, чи справді винятково мирною є мета ядерної програми Ірану», – наголосила Нуланд.

Країни Заходу побоюються, що іранська ядерна програма має на меті створення ядерної зброї. Тегеран заперечує ці припущення, але досі належних доказів мирного характеру своїх досліджень не надавав.
XS
SM
MD
LG