Доступність посилання

ТОП новини

Економіка України росте, однак тут і далі крадуть (європейська преса)


Прага – Як інформують європейські газети, згідно з прогнозами Європейського банку реконструкції і розвитку, економіка України матиме майже удвічі більше зростання у 2013, аніж цього року. Тим часом низка газет подають подробиці, як генеральний секретар Національного Олімпійського комітету України Володимир Геращенко пробував «приторговувати» квитками на літню Олімпіаду в Лондоні. Оглядачі в Європі також наголошують, що Євросоюз не буде бойкотувати Україну в резолюції Європарламенту в четвер, але «боронитиме Тимошенко», що означає відкладення санкцій проти влади Януковича до парламентських виборів 28 жовтня.

Австрійська Der Standard публікує дані ЄБРР, де зазначено, що українська економіка була у 2011 році провідною в Європі за темпами зростання ВНП – 5,2 відсотка. Купівельна спроможність України зросла у 2011-му на 15 відсотків. Зростання цін за цей час в Україні було найнижчим за останні 8 років. Згідно з прогнозами Європейського банку реконструкції і розвитку, в 2012 році зростання економіки України буде вищим, аніж в середньому в Євросоюзі – понад 2 відсотки. Банк також наголошує у своїх прогнозах, що в 2013 році Україна буде другою за темпами зростання (4 відсотки) серед економік Центральної та Східної Європи.

Лондонська The Telegraph повідомила, що в Україні «тимчасово відсторонений від роботи на посаді генерального секретаря Національного Олімпійського комітету Володимир Геращенко з причини фіксації його на відео журналістом «Бі-Бі-Сі», якому Геращенко пропонував варіант із реалізації квитків на літню Олімпіаду цього року в Лондоні з української квоти. Лондонський оргкомітет олімпійських Ігор вже розпочав офіційне розслідування, бо Геращенко сказав прихованому під «маклера» репортерові «Бі-Бі-Сі», що може запропонувати тому 100 квитків з української квоти для «чорного продажу за готівку». В Англії таке є тяжким кримінальним злочином і карається щонайменше штрафом у 20 тисяч фунтів. Сам Геращенко сказав на це, що він «жартував» і «просто вів дипломатичну бесіду, щоб задовольнити впертий інтерес торговця квитками». У свою чергу газета цитує президента НОК України Сергія Бубку, який заявив, що «Україна не має ніяких зайвих квитків на Олімпіаду в Лондоні і всі квитки будуть розповсюджені лише через офіційні канали». Перед цим газета з Лондона інформувала про заяву лідера української опозиції Юлії Тимошенко, яка закликала європейські офіційні установи розслідувати факти корупції української влади під час підготовки до Євро-2012.

Польська Gazeta Wyborcza інформує, що «Європа захищає Юлію Тимошенко, але не бойкотує Україну». Йдеться про ймовірний зміст резолюції Європарламенту, яку мають ухвалити щодо України в четвер, 24 травня. Оглядачі наголошують, із посиланнями на європейських політиків, що Європарламент надішле владі Януковича серйозне попередження, але про якісь санкції проти України, у зв’язку зі справою Тимошенко, поки що не йдеться, їх у Європі відкладають до 28 жовтня, дати парламентських виборів в Україні.

Тим часом, німецький часопис Spiegel вважає, з посиланнями на німецьких лікарів-очевидців, що лікувати Юлію Тимошенко в Харкові неможливо, у зв’язку із «надзвичайною заполітизованістю ситуації» та тотальним контролем влади над ув’язненим лідером партії «Батьківщина». Видання знову повторює слова лікарів із берлінської клініки Шаріте, що Тимошенко можуть допомогти лише вони, і лише у разі лікування лідера української опозиції в Берліні.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG