Доступність посилання

ТОП новини

Неформальний саміт ЄС розпочався в Брюсселі


Лідери країн ЄС зібрались на саміт у Брюсселі, 23 травня 2012 року
У Брюсселі триває позачергова неформальна зустріч лідерів 27 країн ЄС.

Європейські лідери намагаються знайти спосіб владнати ситуацію з економікою зони обігу валюти євро, ослабленою борговою кризою.

На порядку денному переговорів найболючіші теми: ситуація в Греції, де в червні відбудуться вже другі дострокові парламентські вибори.

Президент Франції Франсуа Олланд, який вперше бере участь у саміті ЄС, заявив увечері в Брюсселі:

«Я гадаю, що Греції належить зробити 17 червня важливий вибір, і цей вибір має бути європейським. Нам необхідно надіслати сигнали Греції. Я хотів би сказати, що Франція хоче, щоб Греція залишилася в єврозоні. Греція має поважати ті зобов’язання, які вона вже взяла на себе, але в той же самий час єврозона повинна продемонструвати, що вона здатна підтримати Грецію».

А прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Кемерон, у свою чергу, зазначив:

«Якщо ми не хочемо проводити подібні зустрічі нескінченно, нам необхідно мати справу з довгостроковими питаннями, які стосуються безпосередньо ключових умов успіху єдиної європейської валюти: мова йде про банк, який стояв би за цією валютою, про чіткі довгострокові плани, які забезпечували б стійкість цієї валюти. Нам необхідно вирішувати ці питання, інакше подібні кризи будуть повторюватися знову і знову».

Однак поки що між країнами ЄС немає повної згоди щодо шляхів виходу з фінансової кризи. Німеччина, зокрема, як і раніше, не готова погодитись з ідеєю про запровадження єврооблігацій, які мають фінансувати окремі великі проекти, і, насамперед, зробити спільними борги держав єврозони.

Німеччина натомість пропонує провести структурні реформи, зробивши гнучкішим європейський ринок праці.
XS
SM
MD
LG