Доступність посилання

ТОП новини
27 жовтня 2020, Київ 20:33

Неформальний саміт ЄС розпочався в Брюсселі


Лідери країн ЄС зібрались на саміт у Брюсселі, 23 травня 2012 року
У Брюсселі триває позачергова неформальна зустріч лідерів 27 країн ЄС.

Європейські лідери намагаються знайти спосіб владнати ситуацію з економікою зони обігу валюти євро, ослабленою борговою кризою.

На порядку денному переговорів найболючіші теми: ситуація в Греції, де в червні відбудуться вже другі дострокові парламентські вибори.

Президент Франції Франсуа Олланд, який вперше бере участь у саміті ЄС, заявив увечері в Брюсселі:

«Я гадаю, що Греції належить зробити 17 червня важливий вибір, і цей вибір має бути європейським. Нам необхідно надіслати сигнали Греції. Я хотів би сказати, що Франція хоче, щоб Греція залишилася в єврозоні. Греція має поважати ті зобов’язання, які вона вже взяла на себе, але в той же самий час єврозона повинна продемонструвати, що вона здатна підтримати Грецію».

А прем’єр-міністр Великої Британії Дейвід Кемерон, у свою чергу, зазначив:

«Якщо ми не хочемо проводити подібні зустрічі нескінченно, нам необхідно мати справу з довгостроковими питаннями, які стосуються безпосередньо ключових умов успіху єдиної європейської валюти: мова йде про банк, який стояв би за цією валютою, про чіткі довгострокові плани, які забезпечували б стійкість цієї валюти. Нам необхідно вирішувати ці питання, інакше подібні кризи будуть повторюватися знову і знову».

Однак поки що між країнами ЄС немає повної згоди щодо шляхів виходу з фінансової кризи. Німеччина, зокрема, як і раніше, не готова погодитись з ідеєю про запровадження єврооблігацій, які мають фінансувати окремі великі проекти, і, насамперед, зробити спільними борги держав єврозони.

Німеччина натомість пропонує провести структурні реформи, зробивши гнучкішим європейський ринок праці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG