Доступність посилання

ТОП новини

Виборча комісія боїться журналістів?


Київ – Розібратися з порушеннями роботи працівників виборчих комісій обіцяють представники організації «Громадський захист Київщини». Підштовхнув їх до цього нещодавній інцидент, що трапився із журналісткою тижневика цієї організації. За рішенням комісії з виборів сільського голови, її не допустили на засідання комісії. У Центральній виборчій комісії протиправність таких дій підтверджують. Чи покращиться робота виборчих комісій до парламентських перегонів у жовтні?

Вісімнадцятого травня цього року журналістку тижневика «Громадський захист Київщини» Ольгу Гагаріну не допустили на засідання комісії з виборів сільського голови села Світильня. Голова комісії пояснила це тим, що не хоче, щоб преса була присутня на засіданні.
Це виглядає так, наче представники виборчої комісії просто злякалися присутності журналістів
Роман Головенко

Роман Головенко, експерт із медіа-права Інституту масової інформації вважає, що такі дії порушують Закон України «Про вибори депутатів місцевих рад». Цей закон не тільки дозволяє пресі бути присутньою на подібних засіданнях, але й зобов’язує її висвітлювати перебіг підготовки й проведення місцевих виборів. А отже, йдеться і про перешкоджання журналістській діяльності.

«Це виглядає так, наче представники виборчої комісії просто злякалися присутності журналістів», – говорить експерт.Це або непрофесіоналізм, або злочинний умисел – громадський діяч

Такі випадки непоодинокі, наголошує Роман Головенко. Порушення прав преси зафіксували у різних регіонах на минулих місцевих виборах. А два роки тому значного розголосу набув судовий процес журналіста Юрія Шеляженка з Київською обласною виборчою комісією.
Члени комісій, що зараз є у місцевих виборчих комісіях, працюватимуть також і під час парламентських виборів у жовтні
Павло Різаненко

Павло Різаненко, голова організації «Громадський захист Київщини» пояснює, чому ця ситуація викликає занепокоєння. «Нас турбує ця ситуація, тому що члени дільничних виборчих комісій, що зараз є у місцевих виборчих комісіях, працюватимуть також і під час парламентських виборів у жовтні цього року, – наголошує він. – З огляду на ситуацію, що склалася, можна говорити або про повний непрофесіоналізм, або про злочинний умисел».

Знати свої права мають усі

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера у коментарі Радіо Свобода підтверджує незаконність дій голови виборчої комісії у селі Світильня.

«Виборча комісія однозначно такого рішення приймати не вправі. І голова комісії також не вправі забороняти представникам ЗМІ до початку засідання бути допущеними на таке засідання», – наголошує він.

За словами Андрія Магери, до парламентських виборів ЦВК планує видати методичні посібники для працівників виборчих комісій з огляду на нове виборче законодавство.

А довідку для журналістів стосовно їхніх прав під час виборів обіцяє видати «Громадський захист Київщини».
  • Зображення 16x9

    Євгенія Олійник

    Кореспондент і карикатурист, працюю на Радіо Свобода з серпня 2011 року. Водночас здобуваю освіту в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG