Доступність посилання

ТОП новини

У США розслідують ситуацію з акціями Facebook


Через кілька днів після початку первинного публічного розміщення акцій Facebook фінансові інстанції США вирішили пересвідчитися, чи дійсно компанія надала справжню інформацію про свої перспективи тільки великим інвесторам, приховавши її від пересічних покупців, повідомляє «Голос Америки».

За словами інспекторів, американський інвестиційний банк Morgan Stanley, який був одним з організаторів IPO (первинна публічна пропозиція – англ. Initial Public Offering, IPO), напередодні розміщення акцій поділився негативними прогнозами про майбутні прибутки Facebook з низкою великих інвесторів. Керівництво банку заперечує звинувачення в порушенні будь-яких норм.

Аналітики, проте, вважають, що відомості про фінансові справи соцмережі напередодні початку IPO не отримали достатньо широкого поширення. Кілька інвесторів уже подали до суду на Facebook за приховування цієї інформації.

Початкова ціна за акцію становила 38 доларів, а до кінця торгів у п’ятницю минулого тижня котирування Facebоok піднялися всього на 23 центи. У понеділок і вівторок акції компанії впали більше ніж на 19%, проте вранці в середу ціни піднялися на 3%.

Деякі інвестори обурені також тим, що в ході розміщення акцій на біржі NASDAQ виникли технічні неполадки: система не впоралася з кількістю заявок у перший день торгів. Біржа, можливо, відшкодує збитки інвесторам, які втратили гроші через збої. Керівництво NASDAQ заявило, що перенесло б початок розміщення акцій Facebook, якби знало про можливі проблеми.
XS
SM
MD
LG