Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську відкрили старовинну підземну частину міста


У Дніпропетровську вперше почали водити екскурсії підземною частиною міста – старовинними тунелями. Про це в середу на прес-конференції розповів один з ініціаторів проекту, краєзнавець Андрій Філіппенко.

За його словами, під головним проспектом міста є старовинні підземні тунелі, які були спроектовані і збудовані для відведення невеликих річок, що течуть місцевими балками, ще під час закладення міста, понад 200 років тому.

«Найбільший тунель проходить під проспектом Карла Маркса, висота склепінь досягає 5 метрів і приблизно така ж ширина. Якби не цей водозлив, місто занурювалося б у воду після кожної зливи. Підземелля має екзотичний і таємничий вигляд, арочне склепіння, стародавню цегляну кладку. Вода під ногами – цілком чиста. Іноді зустрічаються птахи, які зимують у тунелях», – розповів дослідник.

Влітку, за словами фахівця, у підземній частині міста до 12 градусів тепла, взимку – 5 градусів.

Старовинними підземними тунелями водитимуть усіх охочих, однак для екскурсії треба мати спеціальне спорядження – ліхтарик і захисний водонепроникний костюм.

Спеціальний дозвіл для відвідування підземелля не потрібен. За години, упродовж яких триває екскурсія, можна «відчути подих часу і побачити зовсім інший бік мегаполісу», кажуть краєзнавці.
XS
SM
MD
LG