Доступність посилання

ТОП новини

Януковичу потрібна лише влада і збагачення (європейська преса)


Прага – Європейські газети інформують з уст чільних європейських політиків, що «розмови про бойкот Євро-2012 були якимось дивним непорозумінням» і сама канцлер Анґела Меркель «зацікавлена й тепер відвідати кілька матчів». А новий французький президент Франсуа Олланд який ще до своєї перемоги на виборах планував їхати чи до Польщі, чи до України вболівати за Францію, сказав під час саміту у Брюсселі: «люблю футбол, але те, що діється в Україні є проблемою». Європейські оглядачі і експерти також сумніваються в європейських устремліннях влади Президента Віктора Януковича і кажуть, що «Янукович бажає керувати без втручання ззовні, людям з його оточення, насамперед, важливо міцно вхопитися за владу та збагатитися, тому, з одного боку, для них добре, що угоди з ЄС не ратифікували, а на офіційному рівні вони кажуть протилежне». Оглядачі також зауважують, що шанси виїзду Юлії Тимошенко на виїзд лікуватися за кордоном явно зменшилися після провалу відповідного законопроекту у Верховній Раді України.

Польська Gazeta Wyborcza вважає, що «настав кінець навіть розмовам про бойкот Євро-2012 в Україні». Газета цитує прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска, котрий розповідає про розмови з європейськими лідерами під час неофіційного саміту в Брюсселі, коли стало чітко зрозуміло, що «проведення Євро-2012 немає нічого спільного з вирішенням проблеми з Юлією Тимошенко». Туск також повідомив, що канцлер Німеччини Анґела Меркель сказала йому: «Бойкот Євро-2012 – це якесь непорозуміння» та підтвердила, що сама зацікавлена побувати на кількох матчах. Туск також наголосив, що новий президент Франції Франсуа Олланд «планував візити до Польщі та України, якщо Франція вийде з групи», хоча під час своєї прес-конференції в Брюсселі сказав: «люблю футбол, але те, що діється в Україні є проблемою». Gazeta Wyborcza констатує: «Меркель і Оланд хочуть відвідати матчі Євро-2012».

Мартін Новак із Чехії попереджає на сторінках Centrum, а Aktuálně.cz, що реанімація в Києві пам’яті про Сталіна загрожує довічним ув’язненням для Тимошенко». Бо самі українці кажуть, що «Янукович – не Сталін, але немає сумніву, що він бажав би мати таку владу, яка була у Сталіна». Новак цитує експертів, які вважають, що Президенту Януковичу не потрібна ні Європа, ні Росія, а лише «консолідація його влади». Питання лише в тому, чи зайде цей процес настільки далеко, що будуть сфальсифіковані результати виборів до парламенту 28 жовтня».

Швейцарська Neue Zürcher Zeitung вважає, що українська влада Президента Януковича не бажає випустити свого головного політичного ворога Юлію Тимошенко за кордон. Видання констатує також: шанси на лікування хворої в ув’язненні Юлії Тимошенко в Німеччині зменшилися після того, як правляча більшість в парламенті в Києві відмовилася голосувати за законопроект, який дозволяв би ув’язненим лікуватися, у разі потреби, за кордоном».

Польська Rzeczpospolita цитує самого Президента Януковича, який наголосив, у відповідь на вимоги відправлення Тимошенко за кордон: «Якби це залежало від мене, то я вже давно б це зробив, але цьому не дозволяє закон». Янукович також висловив переконання в успіхові Євро-2012, бо, як він сам сказав, «всі квитки давно продані».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG