Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент намагається навернути Україну на «шлях істинний» – Вергофстадт


«Нинішня резолюція конкретніша щодо справи Тимошенко та інших в’язнів, засуджених за політичними мотивами» – Гі Вергофстадт
Брюссель – Звільнити політичних в’язнів, розрізняти кримінальну й політичну відповідальність вимагають депутати Європарламенту, які в четвер ухвалили відповідну резолюцію щодо України. Голова впливової парламентської групи «Альянс лібералів та демократів за Європу» Гі Вергофстадт каже, що нинішня резолюція – це сигнал твердості позиції Євросоюзу щодо України. Перед вильотом до України, в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода цей колишній прем’єр-міністр Бельгії зауважив, що Європарламент, з одного боку, посилює тиск на владу України, а з іншого – шукає способи повернення її до демократичного шляху розвитку.

Вважаємо правильною ідею призначення авторитетного європейського експерта, який стежитиме за апеляційним процесом Тимошенко
– Це сигнал твердості Євросоюзу щодо того, що українська влада має змінити ставлення до опозиції, до справи Тимошенко, зважаючи на те, що на політичному ґрунті засуджені й інші особи. До того ж, є ще й політики, які отримали політичний притулок за межами України, тож у цій державі має місце структурна проблема демократії та прав людини. Мета резолюції – посилити тиск на владу, яка повинна вирішити ці проблеми. Ми вважаємо правильною ідею призначення авторитетного європейського експерта, який стежитиме за апеляційним процесом пані Тимошенко.

– Деякі депутати Європарламенту зі східноєвропейських держав уже заявили, що нинішня резолюція нічого не змінить, а можливо, й спровокує ще більшу дистанцію між Києвом та Брюсселем. Що Ви думаєте з цього приводу?
Нинішня резолюція конкретніша щодо справи Тимошенко та інших в’язнів, засуджених за політичними мотивами

– Я таких побоювань не поділяю. Українська влада добре знає, що і парламент, і Європейський Союз твердо наполягають на своєму. Гадаю, така наша послідовна поведінка якраз і створить базу для вирішення цих проблем. До того ж, в Україні наближаються вибори, для чесного їх перебігу Євросоюз теж має відігравати свою роль. Навіть попри цю погану рекламу навколо футбольного чемпіонату, гадаю, все ще є можливість руху в правильному напрямку. Нинішня резолюція конкретніша щодо справи Тимошенко та ширша й чіткіша щодо інших в’язнів, засуджених, як ми вважаємо, за політичними мотивами.

– З якою метою Ви їдете в Україну? Чи отримали дозвіл на відвідини Тимошенко у клініці?

– Насамперед, я підтримую давні зв’язки з політичною опозицією України. З цими партіями в Одесі ми організовуємо семінар, у якому також будуть брати участь декілька політиків із Польщі. Нарешті, мені видається природнім за цієї нагоди спробувати відвідати пані Тимошенко, щоб від неї особисто дізнатися, як вона себе почуває, які перспективи. Хочу також представити їй нашу резолюцію і почути її думку з цього приводу, довідатися, чи у правильному напрямку ми рухаємося.

– Ви щойно заявили, що Україна – це ще не Білорусь. Чи маєте також переконання, що українське правосуддя, яке, на думку багатьох, перебуває під впливом нинішньої влади, здатне справедливо і прозоро переглянути справу Тимошенко та інших членів колишнього уряду?
Це – спроба знайти засоби для настановлення влади України на шлях істинний

– Саме для цього у резолюції ми й закликаємо призначити європейського представника, який мав би авторитет і мудрість, щоб проаналізувати всі сторони цієї ситуації. Якщо всі, включно з українською владою, погоджуються на такий крок, і ця людина виявить недоліки в об’єктивності апеляційного процесу пані Тимошенко, то це надзвичайно вплине на те, що діється в Україні. Слід сприймати резолюцію, як спосіб зростання тиску на українське керівництво. Водночас, це спроба знайти засоби для настановлення влади України на шлях істинний.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG