Доступність посилання

ТОП новини

У Казахстані засудили працівників поліції через Жанаозен


П’ятеро підсудних перед оголошенням вироку в справі про причетність до стрілянини по демонстрантах у Жанаозені 28 травня 2012 року. Фото Діни Байділдаєвої
Суд у місті Актау на заході Казахстану засудив сьогодні п’ятьох працівників поліції до ув’язнення на строк від 5 до 7 років через їхню роль у придушенні протестів у місті Жанаозені в грудні минулого року. Троє з них – регіональні поліційні керівники.

Усіх їх визнали винними в перевищенні повноважень.

У середині місяця в іншому процесі вже засудили до п’яти років ув’язнення очільника пенітенціарної установи за зловживання владою, що призвело до смерті в’язня, затриманого під час придушення заворушень у Жанаозені.

Крім того, за участь у заворушеннях окремо судять іще 37 цивільних людей.

Унаслідок заворушень у Жанаозені і селищі Шетпе, що в Мангистауській області на заході Казахстану, 16–17 грудня минулого року і їхнього придушення загинули 15 людей, понад 100 були поранені. За офіційними даними, ініціаторами заворушень стали колишні працівники державної енергокомпанії «КазМунайГаз», яких звільнили у зв’язку з участю у несанкціонованих страйках із вимогами підвищення платні, що почалися в травні.
XS
SM
MD
LG