Доступність посилання

ТОП новини

Євро-2012: до України їдуть заради сексу з неповнолітніми?


Київ – Українські діти стають жертвами сексуального насильства, їх залучають до індустрії секс-туризму, звернень про такі випадки стає дедалі більше – свідчить оприлюднене у понеділок дослідження правозахисників та науковців. На Банковій визнають, що в час проведення чемпіонату Європи з футболу сексуальна експлуатація дітей в Україні посилиться. Водночас в МВС констатують зменшення випадків сексуальних злочинів проти дітей.

За минулий рік до національної гарячої лінії із запобігання насильству та захисту дітей звернулося понад 12 тисяч українців – удвічі більше, аніж за рік до того. Кожне 20-е звернення стосувалося сексуального насильства, розповідає керівник правозахисного центру «Ла-Страда» Катерина Левченко. Вона наводить результати дослідження особливостей сексуального туризму в Україні та причин його поширення.
Україна ідентифікується як країна доступного сексу. Найбільш проблемні – великі міста: Київ, Одеса та курорти
Катерина Левченко

«Україна ідентифікується як країна доступного сексу, – зазначає правозахисниця. – Є цілеспрямовані секс-туристи, які послуговуються відповідною інфраструктурою, посередниками, збирають інформацію. Але більшість випадків – це ситуативний сексуальний туризм, коли приїжджі випадково знайомляться з потенційною парою або посередником, – каже правозахисник. – Дуже поширений внутрішній секс-туризм – коли самі ж українці подорожують країною з цією метою. Найбільш проблемні – великі міста: Київ, Одеса та курорти».

Однією з причин сексуальної експлуатації дітей Катерина Левченко називає українське законодавство: досі не ратифікована Конвенція про захист дітей від сексуальної експлуатації та насильства, до того ж – законом точно не визначений вік дитини, секс із якою вважається злочином.

Індустрія секс-туризму воліє не розкривати секретів

Дослідники зверталися до потенційних учасників індустрії секс-туризму: готельних працівників, таксистів, турфірм. Однак наштовхнулися на стіну мовчання, констатує Катерина Левченко.

Напередодні чемпіонату Європи з футболу українська влада має вжити всіх заходів для протидії секс-індустрії та зокрема – використанню у ній дітей, вважає уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.
Дітей рекомендують вивезти з міст, в яких відбудуться матчі
Юрій Павленко

«В рамках доручень, які дав Президент, зроблено акцент на безпеку дітей під час Євро-2012. Має бути організоване їхнє дозвілля, зокрема – створюють понад 16 тисяч пришкільних таборів. Також дітей рекомендують вивезти з міст, в яких відбудуться матчі. Україна має бути готовою: приїде чимало людей, які цікавляться не футболом», – зазначає Юрій Павленко.

Зі свого боку, в Міністерстві внутрішніх справ говорять про певне зменшення випадків сексуального насильства щодо дітей в Україні.

Таку інформацію оприлюднила заступник начальника кримінальної міліції у справах неповнолітніх Уляна Котлярова.
За 4 останні місяці задокументовано 177 фактів вчинення злочинів сексуального характеру проти дітей
Уляна Котлярова

«Ми вживаємо заходів для протидії цьому явищу. За 4 останні місяці задокументовано 177 фактів вчинення злочинів сексуального характеру проти дітей, зокрема – від зґвалтування потерпіла 21 дитина, 105 – від розбещення, 23 – від насильницького задоволення статевих потреб», – повідомила Уляна Котлярова.

За її словами, в МВС почали використовувати принцип «зеленої кімнати»: коли слідчий спілкується з потерпілою дитиною, не завдаючи їй нової психологічної травми, і вона не повинна з’являтися в суді – достатньо відео її свідчень.

Фахівці, з-поміж яких і ректор Харківського університету внутрішніх справ Олександр Бандурка, зазначають, що точні масштаби сексуальної експлуатації та насильства щодо українських дітей досі невідомі. Між тим, Україна й надалі вважається однією з найбільших осередків торгівлі людьми та сексуальної експлуатації в Європі, наголошує заступник голови представництва ЮНІСЕФ в Україні Рудігер Люхман. Для протидії цьому явищу він закликає об’єднувати зусилля міжнародних організацій, громадськості та влади.

Читайте більше тут:
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG