Доступність посилання

ТОП новини

Іран: санкції загрожують ядерним переговорам


Міністерство закордонних справ Ірану попередило сьогодні, що погрози нових санкцій проти Тегерана в час, коли тривають багатосторонні переговори про іранську ядерну програму, ставить під загрозу шанс досягти домовленості.

Як заявив речник МЗС Рамін Мегманпараст, західні держави також мають відмовитися від «нелогічної», за його словами, вимоги зупинити збагачення урану до 20-відсоткового рівня.

Попереднє коло переговорів між Іраном і шістьма з провідних держав світу відбулося минулого тижня й не дало результатів. Наступне коло призначене на 18–19 червня в Москві.

Іран відмовляється отримувати збагачений до рівня 20 відсотків уран для свого дослідницького медичного реактора з-за кордону і створив власне його виробництво. Наявність технологій збагачення урану до 20 відсотків дає змогу збагачувати його й до вищих рівнів, потрібних для створення ядерної зброї.

Світова спільнота непокоїться, що Іран під прикриттям мирної ядерної програми насправді приховує намагання здобути ядерну зброю. Тегеран заперечує це, але доказів мирного характеру своєї програми не надає.
XS
SM
MD
LG