Доступність посилання

ТОП новини

«Путін демонструє всім, що він зневажає їх» – російський аналітик


Прага – Нещодавно Ігор Холманських був лише диспетчером танкового «Уралвагонзаводу» в Нижньому Тагілі, на Уралі в Свердловській області Росії. Сьогодні ж він вже представник президента Росії Володимира Путіна в економічно дуже важливій Свердловській області. Як це сталося, і що за цим стоїть, запитують оглядачі та експерти. Чимало з них не виключають, що це наслідки якогось оновлення політичної стратегії Кремля та посилення одноосібної ролі Путіна в державі.

Експерти і журналісти жартують з приводу цього призначення у Свердловську і кажуть, що між нинішнім президентом Росії та римським імператором Калігулою чимало спільного, бо «Калігула призначив сенатором свого коня Інкататуса, а Путін зробив нікому невідомого диспетчера своїм представником у такій важливій області, як Свердловській». Це своєрідна родзинка політичного життя Росії, бо тепер, як продовжують жартувати журналісти, «настала черга на нову державну посаду для чорного пса – лабрадора Путіна – Коні».

Оглядачів дивує призначення на початку травня 42-річного Холманських представником президента в Свердловській області, коли цей, нікому не відомий досі, диспетчер автоматично стає членом надзвичайно потужної Ради безпеки Росії.
Це абсолютна сірятина. Всі сміються з цього
Костянтин Кисельов

Костянтин Кисельов, політичний аналітик із Єкатеринбурга так і каже, що Холманських «темна конячка». «Ніхто не пам’ятає його – він ніхто. Це абсолютна сірятина. Я розмовляв з деякими журналістами сьогодні, вони такої ж думки. Вони всі сміються з цього».

Путін демонструє, що лише він єдиний ухвалює рішення

Дехто каже, що призначення Холманських – це наслідок використання під час виборчої кампанії в березні образу Путіна як «людини народу», намагання апелювати до «синіх комірців», як цей диспетчер, котрий у час протестів міських професійних класів проти Путіна закликав виборців у грудні 2011-го на танковому заводі – через телебачення – йти до Москви «з хлопцями» щоб покласти край масовим протестам опозиції.

Аналітики наголошують, що цим призначенням Путін наголошує елітам, що цінує найбільше лояльність.
Путін демонструє всім – політичним елітам, діловим елітам, його власному оточенню, що він зневажає їх
Сергій Мошкін

«Путін демонструє всім – політичним елітам, діловим елітам, його власному оточенню, що він зневажає їх і не бажає вважати себе підлеглим ніяким усталеним законам чи нормам. Для нього не існує ніяких політичних традицій. Від нині єдине мірило праведності та єдиний суб’єкт ухвалення рішень – це він сам. Йому це дозволено і це не повинно обговорюватися», – пояснює аналітик із Єкатеринбурга Сергій Мошкін.

Холманських народився в нижньому Тагілі 1969-го, служив у збройних силах як інструктор танків-амфібій. Потім працював механіком «Уралвагонзаводу», котрому присвоїли ім’я Фелікса Дзержинського, засновника таємної поліції СРСР. Холманських підвищили на посаді лише у серпні минулого року. Став він відомим всім, коли закликав у грудні 2011-го по телебаченню з Нижнього Тагіла йти «з хлопцями» до Москви і захищати «стабільність», миле для словника Путіна слово. Путін так і сказав Холманських, що вважає «його представником народу», який буде «відстоювати інтереси людей».

Одні експерти вважають, що призначення Холманських – це реалізація наперед задуманої стратегії Народного фронту, намагання Кремля демонструвати єдність з робітничим класом, інші ж просто бачать у цьому випадковість, коли президент особисто побачив у пересічному диспетчерові «потрібну йому людину» та взявся експлуатувати її.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG