Доступність посилання

ТОП новини

Провідний опозиціонер М’янми прибула за кордон уперше за майже чверть століття


Аун Сан Су Чжи перед вильотом із аеропорту Янґона, найбільшого міста М’янми, 29 травня 2012 року
Лідер найбільшої опозиційної партії М’янми Аун Сан Су Чжи прибула в вівторок до Таїланду зі своїм першим закордонним візитом за останні 24 роки, більшу частину яких вона провела під домашнім арештом.

У середу вона має виступити на зустрічі Світового економічного форуму у Бангкоку.

У подальших її планах – відвідати Європу, зокрема, Норвегію, де вона має отримати присуджену їй іще 21 рік тому Нобелівську премію миру.

Аун Сан Су Чжи і Манмоган Сінг на прес-конференції після зустрічі в Янґоні 29 травня 2012 року
Аун Сан Су Чжи і Манмоган Сінг на прес-конференції після зустрічі в Янґоні 29 травня 2012 року
Раніше в вівторок, перед відльотом, Аун Сан Су Чжи зустрілася з прем’єр-міністром Індії Манмоганом Сінгом, який прибув із візитом до М’янми.

Раніше 66-річна Аун Сан Су Чжи в короткі періоди свободи між арештами відмовлялася виїжджати з М’янми, побоюючись, що тодішня військова хунта не впустить її назад до країни.

Аун Сан Су Чжи перебувала під домашнім арештом у 1989–1995, 2000–2002 і 2003–2010 роках.

У М’янмі, де майже півстоліття керували військові хунти, торік сформований цивільний уряд, який уже звільнив сотні політв’язнів, розширив свободу преси і здійснює й інші кроки в бік демократизації, а також низку економічних реформ. У квітні на додаткових виборах місця в парламенті отримала і Аун Сан Су Чжи та члени її партії «Національна ліга за демократію».
XS
SM
MD
LG