Доступність посилання

ТОП новини

Із Івано-Франківська стартував всеукраїнський тур медіа-вистави «Абсент»


Юрій Андрухович, архівне фото
В Івано-Франківській обласній філармонії польський гурт Кarbido та український письменник Юрій Андрухович виступили в вівторок із медіа-виставою «Абсент», повідомляє кореспондентка Радіо Свобода. Це остання частина музично-поетичної трилогії за мотивами роману Андруховича «Перверзія».

Прем’єра відбулася у грудні минулого року у Києві, а з Івано-Франківська, рідного міста Юрія Андруховича, нині розпочинається всеукраїнський тур. Далі в його програмі – Львів, Кам’янець-Подільський, Вінниця, Одеса, Харків і Київ.

Медіа-вистава поєднала експериментальну і традиційну музику, іронічні й ліричні тексти та різножанрове відео. Сам письменник називає її «найбільш пісенною і найбільш музично мелодійною».

Юрій Андрухович порівняв перший пробний тур у грудні 2007 року, коли «потрібно було все робити власними руками і за власні кошти», і теперішній, зазначивши, що «подолані довгі кілометри нерозуміння, настороженого придивляння», і зараз завдяки організаційним зусиллям агентства «Артполе» «працюється набагато легше».

За словами польського музиканта Томаша Сікори, відмінність і в тому, що у двох попередніх проектах «Самогон» і «Цинамон» спочатку записувалися альбоми, а потім відбувалися промо-тури, у випадку ж із «Абсентом» навпаки – альбом видаватиметься влітку.

Юрій Андрухович повідомив, що в наступному році виберуть усе найкраще з трьох частин трилогії в одну програму «Спірітус» і проведуть подвійний тур Україною і Польщею.
XS
SM
MD
LG