Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція закликає українців підтримати боротьбу проти мовного закону


Об’єднана опозиція звертається до українців із закликом прийти 5 червня о 9.00 до стін Верховної Ради, щоб не допустити ухвалення мовного закону Партії регіонів, заявив віце-спікер парламенту Микола Томенко (член ВО «Батьківщина»).

На спільній із лідером партії «Фронт змін» Арсенієм Яценюком прес-конференції в Івано-Франківську в середу Томенко нагадав, що, за словами спікера Верховної Ради Володимира Литвина, парламент може повернутися до розгляду мовного закону наступного сесійного тижня, який розпочнеться 5 червня.

«Парламент може перетворитися на системну небезпеку для України. Провладні депутати надалі приноситимуть до Верховної Ради законопроекти з виборчого штабу Партії регіонів, оскільки у них не залишається іншого інструменту, як наштампувати п’ять-сім законів, щоб показати, що вони почали виконувати свою виборчу програму, і мобілізувати своїх виборців. Допустити, щоб Верховна Рада була підрозділом передвиборчого штабу Партії регіонів, ми не можемо», – сказав Томенко.

«Нам потрібна масова підтримка для того, щоб показати: українську мову та свої цінності ми не здаємо», – наголосив віце-спікер.

24 травня у залі засідань Верховної Ради після дебатів щодо законопроекту про основи мовної політики сталася бійка між народними депутатами провладних та опозиційних фракцій, після чого опозиція заблокувала парламентську трибуну і президію. Пізніше під стінами парламенту зібралися супротивники законопроекту про мову.

Народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов і Володимир Колесніченко минулого року зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про засади державної мовної політики». У пояснювальній записці зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27. У Партії регіонів заявляють, що законопроект статусу української мови не змінить.
XS
SM
MD
LG