Доступність посилання

ТОП новини

Ставнійчук виключає, що Президент подовжить термін повноважень через Конституційну асамблею


Радник Президента України, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук виключає, що Президент України спробує подовжити термін своїх повноважень через Конституційну асамблею. Про це вона заявила в ефірі Радіо Свобода.

На запитання журналіста, чи можлива ситуація, коли Президент скаже Конституційній асамблеїі: « Зробіть так, щоб мій термін перебування при владі був подовжений і щоб це виглядало легітимно», Марина Ставнійчук відповіла: «Я виключаю взагалі такий підхід».

«Сьогодні питання термінів, строків, кількості строків, терміну кожного строку у Конституції України визначені. До речі, це абсолютно в традиціях європейського конституціоналізму», – зазначила вона.

17 травня Президент Віктор Янукович підписав указ про створення Конституційної асамблеї як спеціального допоміжного органу при Президентові з метою напрацювати пропозиції щодо змін до Конституції України.

Голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук повідомив, що робота Конституційної Асамблеї над проектом змін до Конституції буде проходитиме в два етапи. Перший етап – напрацювання правових ініціатив – планують завершити до парламентських виборів восени 2012 року. Другий етап (підготовка проекту змін до Конституції), за словами Кравчука, має бути закінчений до 2014 року.
XS
SM
MD
LG