Доступність посилання

ТОП новини

Українська опозиція без революції не має шансу перемогти? (світова преса)


Прага – Із наближенням виборів до Верховної Ради України 28 жовтня у світовій пресі з’являється все більше аналізів і прогнозів щодо їхніх можливих наслідків. Експерти все більше схильні вважати, що українській опозиції «без соціальної мобілізації буде неможливо здійснити свою радикальну політику і без революції опозиції буде важко прийти до влади». Західні газети не оминули повідомлення про готовність Генпрокуратури в Києві висунути проти Юлії Тимошенко чергове звинувачення – тепер вже в організації вбивства бізнесмена Євгена Щербаня, що прокурори планують зробити наприкінці червня-початку липня. Західні експерти продовжують нагадувати, що збірна України з футболу під орудою Олега Блохіна може становити собою один із сюрпризів Євро-2012.

Тарас Кузьо, американський аналітик із проблем України, знову аналізує на сторінках Jamestown.org перспективи перемоги української опозиції на виборах до парламенту в жовтні цього року. Автор статті в американському аналітичному виданні, зокрема, переконаний, що справжню лінію опозиції в Україні репрезентують об’єднані «Батьківщина» Юлії Тимошенко та «Фронт змін» Арсенія Яценюка. Разом з тим Кузьо не виключає, що «УДАР» Кличка і «Україна Вперед» Наталії Королевської, які мають наміри об’єднатися, є не лише представниками Донбасу і сходу України, а й фінансуються Партією регіонів. Кузьо погоджується із професором університету Джоунза Гопкінса, українцем Сергієм Куделею, що українській опозиції буде важко прийти до влади без серйозної соціальної мобілізації, без справжньої нової революції в Україні. Кузьо також вважає, що нинішня «рукопашна» мовна дискусія в Києві може бути підтвердженням прогнозу Куделі про те, що «революція 2015 року супроводжуватиметься насильством». Кузьо також вважає, що силові методи керівництва з боку влади Януковича, які перейшли вже будь-яку правову межу, можуть стати своєрідним «бумерангом» проти цього ж режиму.

Чеська IDNES інформує, що «українська Генеральна прокуратура має начебто свідчення, котрі є доказами щодо прямої участі колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко у вбивстві бізнесмена Євгена Щербаня з Донецька». Видання зауважує також, що прокуратура в Києві «готова це звинувачення висунути» і виділяє коментарі українських видань, які сумніваються у ймовірності таких доказів в українських прокурорів. Газета з Праги також наголошує, що нібито Генпрокуратура планує висунути проти Юлії Тимошенко таке звинувачення вже наприкінці червня-початку липня. Тут також звернуто увагу на те, що справа про вбивство Щербаня пов’язана з іменем колишнього українського прем’єра Павла Лазаренка, близького до Юлії Тимошенко через спільний бізнес в корпорації «Єдині енергетичні системи України». Нині Лазаренко, як нагадує чеське видання, перебуває в американському ув’язненні за брудні фінансові оборудки. IDNES також інформує, що за вбивство Євгена Щербаня суд в Україні в 2002 році вже звинуватив вісьмох осіб, засудивши до довічного ув’язнення трьох із них.

Австрійська Die Presse зауважила, що українські футболісти збірної дуже вдало «втекли» від настирної уваги своїх фанів та київської преси до австрійського Тіролю і посилено готуються тут, «в тиші Вальхзее», під орудою Олега Блохіна до головних боїв на Євро-2012. Тренер збірної Австрії Марцел Коллер, команда якого зустрінеться з командою Блохіна у підготовчому матчі в п’ятницю в Інсбруку, був особисто вражений «сильної грою» українців проти збірної Естонії. Коллер вважає, що нині українська національна команда являє собою сплав досвіду, як, наприклад, 35-річний Андрій Шевченко, з талановитою молоддю, як той же «швидкий 22-річний форвард Андрій Ярмоленко». Газета з Відня наголошує також, що українські футболісти виношують, як виглядає з їхньої підготовки, честолюбні плани щодо своєї ролі на Євро-2012.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG