Доступність посилання

ТОП новини

Пакистан: лікаря, який допоміг виявити бін Ладена, засудили не за це


Доктор Шакіль Афріді, архівне фото 2010 року
Суд у Пакистані оприлюднив сьогодні текст вироку пакистанському лікареві, який допоміг виявити лідера терористичної мережі «Аль-Каїда» Усаму бін Ладена, з якого випливає, що його засудили за звинуваченням у зв’язках із забороненим войовничим ісламістським угрупованням «Лашкар-е-іслам».

Раніше офіційні особи в Пакистані заявляли, що доктора Шакіля Афріді засудили до 33 років ув’язнення за «зраду», яка виявилася нібито саме в його співпраці з Центральним розвідувальним управлінням США.

Родина лікаря раніше скаржилася, що суд тривалий час не надавав текст вироку, щоб його можна було оскаржити.

Суд відбувся минулого тижня за законами пакистанського регіону Хайбер, що входить до смуги районів проживання гірських племен, які користуються адміністративною та правовою автономією.

Шакіль Афріді у співпраці з ЦРУ США організував фіктивну кампанію вакцинації населення з метою перевірити припущення, що Усама бін Ладен переховується в пакистанському місті Абботтабаді, де сили спецпризначення США ліквідували лідера «Аль-Каїди» понад рік тому.

У США цей вирок лікареві, який далі погіршив уже значно напружені відносини двох країн, засудили як «несправедливий і безпідставний».
XS
SM
MD
LG