Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровськ хоче добудувати метро на позику європейських банків


У Дніпропетровському метро нині тільки одна лінія з шести станцій
Дніпропетровська міська рада на сесії затвердила в середу проект завершення будівництва метрополітену в місті і дала згоду на залучення кредитних ресурсів від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку для завершення його будівництва.

Як повідомив міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко, на добудову метро піде 304 мільйони євро кредитних коштів. Крім того, 61 мільйон євро планується залучити з державного бюджету.

«Європейський банк реконструкції і розвитку ухвалив остаточне рішення про надання Україні кредиту в розмірі 152 мільйонів євро на завершення будівництва метро в Дніпропетровську. Позичальником коштів виступить держава, тобто Міністерство фінансів отримає кредит і передасть ці кошти Дніпропетровському міськраді як субвенцію на безоплатній основі для закінчення будівництва метрополітену», – повідомив посадовець.

За його словами, також завершилися переговори з Європейським інвестиційним банком щодо залучення ще 152 мільйонів євро.

Остаточне рішення щодо надання всієї суми кредиту, як зазначив міський голова, буде ухвалене 25–29 липня в Лондоні.

У подальшому кредитні кошти банкам упродовж 25 років повертатиме держава, місто ж виплачуватиме відсоткові ставки за кредитом. Однак які саме це відсотки, міський голова не зміг уточнити, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Нині Дніпропетровський метрополітен складається з єдиної лінії з шести станцій, яка прямує від однієї з околиць до вокзалу, не доходячи до центру міста. У найперших планах добудови – додати ще кілька станцій у центральній частині Дніпропетровська.
XS
SM
MD
LG