Доступність посилання

ТОП новини

Україна та Польща презентували культурну програму на Євро-2012


Українські та польські митці у Києві презентували культурну програму Євро-2012.

Програма передбачає презентацію українсько-польської антології про приймаючі міста турніру під назвою «Тотальний футбол», проведення музичного фестивалю «Брама» у приміщенні Золотих воріт у Києві та фестивалю сучасної української і польської поезії «Євро-вірші» у метро Києва та Харкова та у центральних парках Донецька і Львова.

Як повідомив Радіо Свобода координатор програми, директор Польського інституту в Україні Ярослав Годун, активними учасниками мистецьких акцій є провідні українські та польські письменники та музиканти. «ЦІ книги, які ми презентуємо, ці спільні події, такі як «Євро-вірші», – вони мають показати нашу спільну історію, спільну традицію, спільний діалог інтелектуалів. І це – найважливіше», – наголосив Годун.

Упорядник антології «Тотальний футбол», український письменник Сергій Жадан на презентації зазначив: «Якщо вас справді цікавить не просто футбол, а футбол, що стає частиною життя країни, – гадаю, ця книжка вас не розчарує». У книжці четверо українських і четверо польських письменників розповідають про свої рідні міста, які приймають турнір Євро-2012.

Крім програми, яку здійснюють українські та польські митці, до культурної частини Євро-2012 долучилися і світові зірки музики. Так, напередодні дирекція турніру Євро-2012 в Україні підтвердила, що під час чемпіонату у Києві виступатимуть зокрема Елтон Джон та гурт Queen.
XS
SM
MD
LG