Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко можуть судити ще за чотирма справами – Пшонка


Ukraine -- Viktor Pshonka, Prosecutor General of Ukraine
Слідом за справою ЄЕСУ, колишнього прем’єра Юлію Тимошенко можуть судити ще за чотирма кримінальними справами. Про це в інтерв’ю журналу «Фокус» заявив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

За його словами, «вже доведено слідством, що понад 2 мільйони доларів було перераховано з фінансових рахунків фірм, підконтрольних Юлії Тимошенко і Павлу Лазаренку, на рахунки виконавців убивства бізнесмена Євгена Щербаня».

«Якщо будуть зібрані докази, що викривають Юлію Тимошенко в причетності до замовних вбивств, її буде притягнуто до кримінальної відповідальності. Скільки часу знадобиться для збирання доказів – залежить від слідства», – уточнив Генпрокурор.

Окрім того, за словами Пшонки, ім’я Юлії Тимошенко фігурує у справі про борг корпорації ЄЕСУ обсягом у 405, 5 мільйонів доларів перед Міністерством оборони Російської Федерації. «Гроші одержали, але зобов’язання не виконали. З урахуванням того, що тодішній прем’єр Павло Лазаренко дав державні гарантії, цей борг ліг на Україну. Це справа в слідстві СБУ, вона зараз розслідується», – додав прокурор.

Очільник Генпрокуратури також повідомив, що завершено справи щодо грошей Кіотського протоколу і закупівлі санітарних автомобілів. За словами Пшонки, справи нині – із «зібраними доказами і явно обвинувальними висновком». Нині матеріали передані адвокатам на ознайомлення.

«Генеральна прокуратура України чекає одужання колишнього глави уряду Юлії Тимошенко, щоб висунути їй обвинувачення у справі про вбивство бізнесмена Євгена Щербаня, якого застрелили в Донецьку в 1996 році», – пише видання «Фокус».

Нині Юлія Тимошенко відбуває покарання за обвинуваченням у перевищення службових повноважень під час підписання газових угод із Росією у 2009 році.
XS
SM
MD
LG