Доступність посилання

ТОП новини

Страсбурзький суд: Україна виконала вимогу про лікування Тимошенко


Європейський суд із прав людини повідомив у четвер, що в середу вирішив скасувати свій попередній припис від 15 березня, в якому рекомендувалось владі України «забезпечити, щоб колишня Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко отримала адекватне лікування в належному закладі».

Як мовиться в прес-релізі, суд встановив, що влада України виконала це рішення.

Водночас, як повідомив Страсбурзький суд, він відмовився видати новий подібний припис, про який просила сторона Тимошенко і який мав би вимагати від української влади дозволити її лікування в лікарні «Шаріте» в Німеччині.

Суд додає, що уважно стежить за ситуацією, і сторона Тимошенко може звернутися з проханням про нові приписи, якщо обставини вимагатимуть, і готовий розглядати письмові заяви сторін про суттєві обставини справи.

Юлія Тимошенко, ув’язнена на 7 років за вироком у «газовій справі», нині перебуває в лікарні «Укрзалізниці» в Харкові на лікуванні. Її перевели в лікарню з колонії в Харкові 9 травня. Лікуванням Тимошенко займаються німецькі лікарі, оскільки українським медикам, за її словами, вона не довіряє. В оточенні колишнього прем’єра заявляють, що повноцінне лікування вона може отримати тільки за кордоном.
XS
SM
MD
LG