Доступність посилання

ТОП новини

Суддя погрожує видалити Луценка із зали суду


Суддя Печерського районного суду Києва Ганна Медушевська пригрозила екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку видаленням із зали судових засідань, якщо він продовжуватиме не реагувати на її зауваження і надалі коментуватиме зміст обвинувального висновку, який оголошують прокурори у справі про організацію незаконного стеження.

У відповідь екс-міністр сказав, що не перебиває, а коментує висновок. «Як я можу мовчати? У мене принцип – не мовчати, коли брешуть», – додав Луценко. Після цього близько 30 хвилин Луценко мовчки слухав висновок, а потім звернувся із запитанням до головуючої судді, чому йому та його захисникам не вручили для ознайомлення обвинувальний висновок за три дні до початку його оголошення в суді, як це передбачене статтею 254 Кримінально-процесуального кодексу.

«Пані головуюча, не блукайте очима, дайте відповідь!» – вигукнув Луценко.

У відповідь Медушевська сказала: «Якщо вам буде ще раз зроблене зауваження, вас буде видалено із зали».

У свою чергу, Луценко заявив, що суддя грубо порушує процедуру. Після цих слів він кинув у бік прокурорів на лаву в клітці, де він перебуває, Кримінально-процесуальний кодекс зі словами: «І вона це береться оцінювати ОРС (оперативно-розшукова справа – ред.)! Краще КПК вивчіть в перерві!».

Раніше Печерський районний суд Києва відмовив колишньому міністру внутрішніх справ України Юрію Луценку в задоволенні клопотання про відвід головуючої у його справі судді Ганни Медушевської.

Печерський райсуд сьогодні розглядає епізод, пов’язаний зі справою про отруєння третього Президента Віктора Ющенка. Луценка, а також двох інших підсудних – Володимира Тарасенка та Олега Павлєнова – обвинувачують у незаконній організації стеження в рамках розслідування цієї справи.
XS
SM
MD
LG