Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську з ініціативи Партії регіонів стартує акція «Рідна мова – російська»


У Луганську сьогодні з ініціативи фракції Партії регіонів в міській раді стартує акція «Рідна мова – російська». Про це йдеться в офіційній заяві фракції, розміщеній на сайті Луганської міської ради і ухваленій сьогодні на засіданні.

«Ми ініціюємо проведення регіональної акції «Рідна мова – російська». У самій назві закладено ставлення до державної мови. Але, враховуючи те, що наші батьки, діди, ми і наші діти думаємо і говоримо, як і більшість жителів міста і всієї Луганської області російською, ми боротимемося і захищатимемо конституційні права мільйонів громадян України на рідну мову жителів нашого регіону, що є мовою міжнаціонального спілкування 123 народностей, які живуть на нашій землі», – йдеться в заяві.

«Після активного обговорення ми одноголосно прийняли заяву про те, що фракція Партії регіонів у Луганській міській раді виступає за конструктивне вирішення питання і ухвалення Закону «Про засади державної мовної політики», в якому чітко прописано, що державною мовою є українська», – сказав керівник фракції Партії регіонів у Луганській міській раді Валерій Галінкін.

У рамках акції її організатори планують провести збирання підписів на підтримку законопроекту «Про засаді державної мовної політики». Зібрані підписи 5 червня будуть передані до парламенту, де цього дня знову розглядатиметься «мовний» законопроект.

Депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко минулого року зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про засади державної мовної політики». У пояснювальній записці, зокрема, наголошується, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27). 24 травня 2012 року розгляд законопроекту про засади мовної політики у парламенті не відбувся. У Верховній Раді відбулася бійка представників фракції Партії регіонів з депутатами від «БЮТ-Батьківщини» і НУНС, які протестували проти мовного закону «регіоналів».
XS
SM
MD
LG