Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина і Росія підтримують «політичне» вирішення конфлікту в Сирії


Анґела Меркель (п) і Володимир Путін (л) на прес-конференції в Берліні 1 червня 2012 року
Німеччина і Росія єдині в прагненні знайти політичне вирішення конфлікту в Сирії, заявила сьогодні канцлер Німеччини Анґела Меркель після зустрічі в Берліні з президентом Росії Володимиром Путіним.

Вона закликала міжнародну спільноту посилити зусилля, щоб відвернути сповзання Сирії в громадянську війну.

Російський керівник, зі свого боку, підтвердив таку позицію.

Водночас він заперечив, що його країна підтримує режим авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада.

А та зброя, яку Росія постачає режимові Асада, не може використовуватися в громадянському конфлікті, додав Путін.

Росія зазнає дедалі більшого міжнародного тиску через її спротив суворішим крокам міжнародної спільноти проти влади Сирії. Зокрема, вчора державний секретар США Гілларі Клінтон заявила, що, на думку Вашингтона, політика Москви на захист режиму Асада від суворих міжнародних санкцій є по суті підштовхуванням цієї країни до громадянської війни.

Росія є давнім союзником режиму Асада, зокрема, продаючи йому озброєння на значні суми, і вже багато разів блокувала спроби світової спільноти накласти на цей режим санкції за жорстоке придушення протестів опозиції, в якому загинули, за оцінками ООН, понад 10 тисяч людей.

Путін прибув до Німеччини з бліц-візитом у перебігу першої офіційної закордонної поїздки свого третього президентського терміну. Іще вранці він був у Білорусі, а пізніше сьогодні матиме переговори у Франції з президентом цієї країни Франсуа Олландом.
XS
SM
MD
LG