Доступність посилання

ТОП новини

Діамантовий ювілей британської королеви


Лондон – Британці святкують діамантовий ювілей глави держави Королеви Єлизавети Другої. З цієї нагоди в країні проголошено додатковий вихідний день, заплановані паради та інші урочистості. У ці дні чути переважно схвальні відгуки про монархію загалом і про королеву, яка стала символом країни 60 років тому.

У лютому 1952 року принцеса Єлизавета була офіційно проголошена королевою після смерті її батька Георга Шостого. Влітку того ж року відбулася велична церемонія коронації Єлизавети Другої. Їй, звичайно ж, бажали довгих років правління, але, можливо, не всі могли передбачити, що воно успішно триватиме понад півстоліття.

У ці дні Лондон завішаний прапорами. Навіть деякі приватні будинки схожі на різдвяні ялинки з кольоровими гірляндами й стрічками. Попри прогнозовані дощові вихідні дні понад 10 тисяч громад подали заявки на проведення вуличних пікніків та забав.


Конституційна монархія

Чи означають плановані гучні святкування, що усі британці монархісти? Ні. Навіть деякі прихильники монархії дивляться на конституційну монархію прагматично. Як, наприклад, колишній депутат парламенту, урядовець Майкл Портілло.

«Я не думаю, що маю сентименти щодо монархії, але я вважаю, що вона спрацьовує дуже добре на практиці. Це не єдина система, яка могла б спрацьовувати, але ця виконує свою роль. Я вважаю, що королева служить країні. Вона не намагається збільшувати свої повноваження. На відміну від політиків, представники королівської родини не обіцяють нічого, окрім служіння. І вони нагадують політикам, що є щось вище за них. Політичним діячам нагадують, що є щось постійне, тоді як політики – тимчасові», каже колишній політик Майкл Портілло.

Повноваження королеви Єлизавети Другої символічні. Вона не має права проголошувати укази. Вона не висловлює оцінок діяльності уряду і ніяк не виявляє свого ставлення до різних партій чи політиків.

Але вона здійснює державні візити від імені Великої Британії, проводить аудієнції з прем’єр-міністрами і зачитує у парламенті складені урядом промови з планами законодавчої діяльності.

Критики називають королеву Єлизавету Другу символом пережитків минулого. Ще жорсткіші опоненти стверджують, що монархія символізує автократію і нерівність.

86-річна Єлизавета Друга за 60 років на троні змогла триматися осторонь скандалів та проблем, які важко би було оминути політикові на посаді глави держави.

Скандалів довкола приватного життя не уник, наприклад, син королеви і спадкоємець трону принц Чарльз.

Але на найближчі дні антимонархістів, яких зараз і так не багато, не буде чутно за бучними святкуваннями, промовами і піснями.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG