Доступність посилання

ТОП новини

Українські мультики повертаються. Відтепер у 3D


Київ – Українській анімації бути, в один голос запевняють продюсери і режисери в Києві. До 2014 року на екранах з’являться 12 нових серій анімаційного фільму «Як козаки в 21 столітті…», нова версія «Острова скарбів», а улюблені «Пригоди капітана Врунгеля» стануть повноцінним фільмом, знятим за технологією 3D. Разом з цим існує загроза, що українським мультфільмам не знайдеться місця серед популярних іноземних серіалів та анімацій, які щільно заповнили не тільки український телепростір, а й свідомість маленьких українців.

42 роки тому був знятий перший епізод культового мультфільму – «Як козаки в футбол грали». У ньому мужні вояки грали в футбол з французами і лицарями зі Швеції. Сучасні українські продюсери та мультиплікатори жартома називають це пророцтвом, адже на Євро-2012 українськими суперниками будуть і французька, і шведська збірні. Сьогодні вони планують відродити улюблених героїв малих українців – козаків Грая, Ока і Тура, чия доля так несподівано обірвалась у 1995 році. Режисер Олександр Вікен був співавтором одного з останніх епізодів під назвою «Як козаки в Тридев’яте царство ходили», який так і не був екранізований.«Цей сценарій був розглянутий секційною комісією комітету Держкіно і був включений до плану 2007 року. Я не знаю, з яких причин цей фільм не був запущений у виробництво, але сподіваюсь, що цього разу мені пощастить і я зможу реалізувати цей проект», – сказав Радіо Свобода Олександр Вікен.

У березні цього року стартував конкурс на кращий сценарій для «Козаків». Серед потенційних сюжетів – приборкання слона, корида, знахідка Атлантиди та порятунок світу від велетенського метеориту.

Разом із українськими національними героями планують відродити не менш популярного капітана Врунгеля та його помічника, матроса Лома. Режисер славнозвісного мультика Давид Черкаський процитував одну з газет за 1975 рік: «Коли показують пригоди капітана Врунгеля, вся країна знеструмлюється, тому що всі вмикають телевізори».

Такого ж успіху чекають і від повнометражного мультфільму, в основі якого лежатимуть 26 серій відомих пригод.


Режисерів засмучує непопулярність українських мультфільмів

Проте всі ці ідеї ризикують залишитись невтіленими через низку причин, серед яких недостатнє фінансування, мала кількість фахівців. Однак головною проблемою на думку генерального директора продюсерського центру «Барабас» Едуарда Ахрамовича є зовсім інше явище

«Проблема полягає в тому, що під анімацію на українських каналах відведено дуже мало часу. І йде вона дуже рано – десь о 6-й ранку, коли складно її побачити. Вона сьогодні не популярна. На відміну від радянських часів, на жодному центральному каналі немає програми на кшталт «На добраніч, малята». Дуже хочеться, щоб вона повернулась, або ж якась інша вечірня дитяча передача, щоб діти перед сном могли дивитись мультики», – нарікає Ахрамович.

В Україні одна хвилина сучасної анімації коштує від 8 до 10 тисяч доларів, відповідно одна 10-хвилинна серія обійдеться в 100 тисяч доларів, а дванадцять запланованих – у півтора мільйона. Експерти говорять, що це дорожче, ніж в Індії та Китаї, але дешевше, ніж у Сполучених Штатах і Великій Британії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG