Доступність посилання

ТОП новини

У Сирії, де тривають воєнні дії, перебуває кілька тисяч українців


Київ – Україна підтримує зусилля ООН із врегулювання сирійської кризи. Так коментує Міністерство закордонних справ України спроби міжнародної спільноти зупинити кровопролиття у Сирії. З березня минулого року, коли розгорівся внутрішній конфлікт, в Сирії, за даними ООН, загинуло щонайменше 10 тисяч осіб, переважно це мирні жителі. Своїм головним завданням дипломати вважають врятувати життя українців, які живуть у Сирії. А сирійці в Україні хочуть знати правду про організаторів насильства.

У Сирії, за різними даними, постійно перебувають майже 5 тисяч українців. На консульському обліку – понад дві тисячі українців, повідомив Радіо Свобода консул України в Дамаску Євген Ігнатовський.
Ми допомагали тим, хто звертався до нас у зв’язку з небезпечною ситуацією у Сирії та через відсутність коштів для придбання авіаквитків
Євген Ігнатовський

«Із них, за нашими оцінками, 800 дорослих, це в основному жінки – дружини громадян Сирії. Близько 1200 українців – це їхні діти. Чи звертаються вони до нас по допомогу? Звичайно, так, особливо після вересня минулого року, коли почались у Сирії внутрішні проблеми. Ми допомагали тим, хто звертався до нас у зв’язку з небезпечною ситуацією у Сирії та через відсутність коштів для придбання авіаквитків», – розповів Євген Ігнатовський.

Спершу українців відправляли додому, використовуючи кошти Консульського фонду при МЗС. А тепер для допомоги співгромадянам українські дипломати у Сирії співпрацюють з Міжнародною організацією з міграції (МОМ), зауважує Ігнатовський. «Під егідою цієї організації діє програма з повернення іноземців, котрі потрапили у скрутне становище у Сирії, на батьківщину, – каже він. – У МОМ створено спеціальний фонд, з якого оплачуються авіаквитки, у тому числі і нашим співгромадянам: за останні два місця ми таким шляхом відправили 20 наших громадян».

На сьогодні, до України повернулись загалом понад 80 осіб, а з тими, хто залишився у Сирії, українські дипломати підтримують зв’язок, зазначив консул.

Сирійські дипломати у Києві внутрішнє протистояння в їхній країні не коментують. Посольство Сирії, за словами чергової, працює у звичному режимі. «Ми працюємо як завжди, ми приймаємо громадян», – зауважила вона.

Голова Сирійської громади України Салем Ханун нещодавно повернувся з Сирії. Він сказав Радіо Свобода, що сирійці хочуть знати правду про те, хто віддав наказ влаштувати різанину в регіоні Хула, де наприкінці травня загинула більше ніж сотня мирних жителів, серед яких майже половина – діти. Влада і повстанці звинувачують один одного у кровопролитті.
Сирії воюють представники «Аль-Каїди»! Вони воюють проти мирного населення, проти уряду, влади
Салем Ханун

Становище в Сирії Салем Ханун прокоментував для Радіо Свобода так: «Зараз точиться відчайдушна війна між урядовими військами і справжніми, добре профінансованими і підтриманими ззовні, бандитськими формуваннями. У тому числі, про що не лише я кажу, а про це говорила і держсекретар США Гілларі Клінтон – що у Сирії воюють представники «Аль-Каїди»! Вони воюють проти мирного населення, проти уряду, влади. Їхня мета – розпалити громадянську війну у Сирії, довести до логічного завершення так звану «арабську весну». Поки що, страждає сирійський народ, люди гинуть!»

Ситуація у Сирії зайшла у глухий кут – експерт

Але обурення за кордоном викликають особливо дії сирійської влади. Державний секретар США Гілларі Клінтон раніше прямо закликала офіційний Дамаск зупинити насильство проти своїх громадян, мирних жителів, інакше будуть «серйозні наслідки» для режиму.

На сьогодні, світова спільнота так і не змогла розв’язати сирійський «вузол», це справа не режиму президента Асада, а сирійського народу. На цьому наголошує керівник програм київського Центру близькосхідних досліджень Олександр Богомолов.
Ситуація у Сирії, судячи з усього, зайшла у глухий кут, оскільки позиція США та Євросоюзу є обмеженою
Олександр Богомолов

«Ситуація у Сирії, судячи з усього, зайшла у глухий кут, оскільки позиція США та Євросоюзу є обмеженою. Вашингтон готується до президентських виборів, до того ж, президент Обама вибудовує стосунки між Сполученими Штатами та іншим світом інакше, ніж це робив його попередник. У Франції, яка була фактично лідером втручання НАТО під час лівійських подій, змінилася влада, а відтак змінюються і пріоритети. З іншого боку, Росія і Китай вважають за потрібне висловлювати протилежну від решти країн-членів Ради безпеки ООН точку зору щодо цього питання», – зазначає Олександр Богомолов.

Усе це гальмує можливості ООН віднайти консенсус, а отже, світ на сьогодні виявився не здатним зупинити кровопролиття у Сирії, зауважує український оглядач.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG