Доступність посилання

ТОП новини

«Мене відпустили завдяки тиску ЗМІ та дипломатів» – політолог Солонтай


Український політолог Олександр Солонтай, затриманий у неділю у московському аеропорту «Домодєдово», повернувся в Україну. У розмові з Радіо Свобода він наголосив, що його випустили з камери адміністративного затримання летовища завдяки тиску ЗМІ, українських дипломатів та російської громадськості.

Російська сторона так і не пояснила причин затримання Солонтая: на летовищі йому повідомили, що він «не має причини перебувати на території Росії». Також, російські правоохоронні органи та міграційна служба зреагували лише на тиск журналістів і громадськості, заявив політолог:

«Зранку і до обіду у неділю піднялась «шуміха»: 4 радіостанції зробили ефіри, консульство України, правозахисники, наші медіа «вибухнули». Одразу тиск почався. Тож вони (росіяни) забрали мене з ізолятора і почали пропонувати розв’язати ситуацію. А чому помістили в ізолятор? У мене був зворотній квиток назад, на нічний літак, ну то вони і вирішили: нічого, посидиш!»», – сказав він.

За словами Солонтая, він вилетів до України вчора, вечірнім рейсом. Нині політолог має намір подати до Російської Федерації інформаційний запит і дізнатись причину внесення у список нев’їзних: «У мене і раніше були проблеми з в’їздом до Росії, оскільки там я читаю лекції для представників громадського об’єднання «Солідарність», до якого входять відомі опозиційні політики. громадські діячі та правозахисники Росії».

У неділю, 3 червня Олександр Солонтай був затриманий у московському аеропорту «Домодєдово» без пояснення причин.
XS
SM
MD
LG