Доступність посилання

ТОП новини

Герман: «Ми будемо балансувати стільки, скільки нам потрібно»


Юрій Дракахруст


Вроцлав – Який шлях обере Україна? Чи піде вона назустріч вимогам Заходу звільнити політв'язнів? Наскільки схожі ситуації в офіційних Києва та Мінська? З цього приводу під час Глобального форуму, який відбувся минулого тижня у польському Вроцлаві, радник Президента України Ганна Герман дала інтерв’ю Білоруській редакції Радіо Свобода.


– Пані Герман, чи не виявилися Білорусь і Україна в однаковому становищі: Захід звинувачує обидві країни в тому, що у них є політв'язні, чинить на них тиск, хоча й різною мірою?

– І для України, і для Білорусі спільне те, що ми впевнені у своєму майбутньому, те, що ми думаємо про наших людей, про те, щоб розвивати економіку, робити стандарти всередині країни, робити Європу всередині країни. Це важливо для обох країн. Все інше – тимчасове, як кажуть поляки, а решту віднесе вітер. Європа не обійдеться без наших країн, вони важливі. Вони – стабілізуючий фактор, це безконфліктні країни, які стабільно розвиваються. Вони потрібні Європі так само, як їм потрібна Європа. Все інше – лише пропаганда.

– З цього випливає, що Україна і Білорусь потраплять до Європи на своїх умовах?
Важливо, щоб Україна і Білорусь встановили європейські стандарти всередині себе

– Для нас важливо, щоб Україна і Білорусь встановили європейські стандарти всередині себе. Все інше – не важливо. Якщо у нас буде високий рівень життя, захисту прав людини, свободи преси і всі інші європейські стандарти, то будемо ми формально в якихось структурах, чи не будемо – мені здається, це третє питання.

– Торік президент Росії Дмитро Медведєв і президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу з приводу вибору Україною дивним чином сказали по суті одне і те ж: Україна повинна вибирати, «не можна бути скрізь», як сказав Медведєв, членство в Митному союзі виключає зону вільної торгівлі з ЄС, наголосив Баррозу. Як Україна вирішує цю дилему: вона дійсно хоче «бути скрізь», чи вона вибирає?
Україна повинна мати право вибирати те, що в даний момент найбільше відповідає її національним інтересам

– Україна повинна мати право вибирати те, що в даний момент найбільше відповідає її національним інтересам. Україна має право не піддаватися жодному тиску, як незалежна країна, і не звертати увагу на те, що хтось намагається їй щось диктувати. Ми – суверенна держава і ми маємо право вибору. І ніхто не має права нам диктувати: там будете, там не будете, скрізь бути неможливо. Ми будемо балансувати стільки, скільки нам потрібно. Ми виберемо в той момент, коли це нам буде потрібно. Ми думаємо про свою перспективу, про своє майбутнє і про свій народ.

– Але поки ви ще не вибрали?
У нас є закон про євроінтеграцію. Його ніхто не скасовував

– Чому? Вибрали. У нас є закон про євроінтеграцію. Його ніхто не скасовував. Ми йдемо в Європу. Але повторюю – для нас важливіше створити європейські стандарти всередині країни. Це справжня Європа. Якщо ми вступимо в ЄС без цього, то ким ми будемо там? Вирішити внутрішні проблеми важливіше за інше.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG