Доступність посилання

ТОП новини

Путін хоче від ЄС поступок, а сам думає про Євразійський союз (європейська преса)


Прага – Європейська преса інформує, що на саміті ЄС-Росія в Санкт-Петербурзі президент Росії Володимир Путін ставить перед Брюсселем конкретні вимоги щодо поступок на користь російського «Газпрому», схвалення Брюсселем проекту російського газогону «Південний потік», прискорення процесу щодо скасування віз до ЄС для росіян. Путін також переконує Євросоюз, що створення з ініціативи Кремля Євразійського союзу не суперечить зміцненню відносин з ЄС. Брюссель же, як зауважують оглядачі, зацікавлений у зміцненні незалежності Білорусі та «втягуванні України в тіснішу співпрацю із Заходом». Юлія Тимошенко, як повідомляють європейські видання, звернулася до FATF (Financial Action Task Force) із конкретними звинуваченнями на адресу влади Президента Януковича в корупції під час підготовки до Євро-2012. Тим часом туристів на Євро-2012 в Україні попереджають про проблеми расизму, прав людини, протести опозиції, але й водночас заспокоюють тим, що українці гостинні.

Брюссельський оглядач EUObserver Ендрю Ретман зауважує, що на саміті ЄС-Росія в Санкт-Петербурзі президент Росії зайняв тверду і непоступливу позицію у вразливих зовнішньополітичних питаннях для ЄС, зокрема, щодо Сирії. Глава Кремля вимагає від ЄС конкретних поступок в пом’якшенні європейського законодавства щодо діяльності в Європі російського газового монополіста «Газпрому», схвалення будівництва ще одного російського газогону до Європи – «Південного потоку», скасування віз до ЄС для росіян та в інших важливих для Москви питаннях. Автор матеріалу також наголошує, з посиланнями на дипломата- учасника саміту в Петербурзі, що Росія не хоче й чути від ЄС нічого про проблеми російської демократії та верховенства закону. Тому, як вважають експерти, переговори щодо укладення нової угоди між Москвою і Брюсселем не досягли якихось значних успіхів. Ендрю Ретман звертає увагу на те, що плани зі створення Володимиром Путіним Євразійського союзу з метою втягнути туди Білорусь, Україну, республіки Центральної Азії наштовхуються на зустрічне бажання ЄС – зміцнити незалежність Білорусі від Росії, і втягнути Україну в тіснішу співпрацю з Євросоюзом. Російський дипломат також заявив EUObserver: «Євразійський союз – це головна ідеологічна мрія Путіна під час нинішнього президентства, після того, як він витратив перші два терміни на зміцнення нового пострадянського порядку в Росії».

Лондонська Sunday Times інформує, що колишній Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, яка перебуває в ув’язненні, звернулася з проханням до FATF, впливової міжнародної організації з боротьби з відмиванням грошей та корупцією, розглянути факти корупції влади Президента Януковича під час підготовки до Євро-2012. Тимошенко надала цій організації через партію «Батьківщина» документи, які свідчать, що бюджетні гроші України витрачалися не на Євро-2012, а на потреби олігархів, близьких до влади. Йдеться про витрати понад 20 мільйонів доларів на будівництво летовища для вертольотів у мисливський зоні за 200 кілометрів від Києва, також про лавки в харківському метро, вартістю понад 9 тисяч доларів кожна. За словами доньки Юлії Тимошенко Євгенії, яку цитує британське видання, її мама звернулася до FATF ще й з тієї причини, що плановані ще за її урядування кошти на Євро-2012 зросли за влади Януковича більше як у 10 разів. Також у зверненні Тимошенко наголошено, що замовлення між фірмами для будівництв до Євро-2012 розподілялися владою без будь-яких тендерів, лише для людей, близьких до Президента Януковича. Опозиція в Україні стверджує, що до тих, хто найбільше збагатився на підготовці до Євро-2012, і син Президента Януковича, Олександр, який розвиває, серед іншого, на пільгових умовах, і готельний бізнес.

Ендрю Джілліґан аналізує на сторінках The Telegraph ризики, які можуть очікувати гостей Євро-2012 в Україні. Один із перших – це небезпека проявів расизму і ксенофобії. Про це розповіли автору статті вихідці з Африки, які живуть у Києві. Зокрема, Емануель Канаванга, який керує центром африканців у столиці України, розповів про прояви расизму на вулицях, у метро. Канаванга тим не менше вважає, що приїзд великої маси туристів на Євро-2012 може сприяти зменшенню расової ненависті в Україні. Тут також наводиться статистика, яка свідчить про зменшення проявів расизму в Україні за останній час. Туристи також можуть зіштовхнутися в Україні з проявами протестів проти порушення прав людини. Зокрема, що стосується ув’язнення лідерів опозиції – Тимошенко, Луценка, загалом понад 10 відомих політичних осіб. Хоча, з іншого боку, автор статті в лондонському виданні цитує самих британців, котрі живуть і працюють в Україні, які заспокоюють майбутніх гостей Євро-2012 тим, що загалом влада України здійснила величезні затрати, щоб футбольний турнір був комфортним для вболівальників із Європи. Зокрема, комерційний директор футбольного клубу «Шахтар» Джо Палмер переконує, що для фанів із Великої Британії в Донецьку буде створена майже «домашня атмосфера».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG