Доступність посилання

ТОП новини

ЄС і Росія згодні, що мирний план Аннана – «найкраща можливість» для Сирії


На саміті ЄС – Росія 4 червня 2012 року: голова Європейської ради Герман Ван Ромпей (л), президент Росії Володимир Путін (с), голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу (п)
Європейський Союз і Росія «цілком згодні», що мирний план спеціального представника ООН і Ліги арабських держав у Сирії Кофі Аннана є «найкращою можливістю» уникнути громадянської війни в Сирії, заявив сьогодні голова Європейської ради Герман Ван Ромпей на саміті ЄС – Росія, що відбувається під російським Санкт-Петербургом.

За його словами, надзвичайно важливо, щоб Євросоюз і Росія співпрацювали в вирішенні сирійської кризи.

План Кофі Аннана передбачає, серед іншого, виведення сирійських військ і важкого озброєння з населених пунктів, чого влада країни досі не виконала від середини квітня всупереч своїм зобов’язанням.

Росія, яка є давнім союзником режиму авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада, зазнає дедалі більшого міжнародного тиску через її спротив суворішим крокам міжнародної спільноти проти влади Сирії. Росія, зокрема, продає йому озброєння на значні суми і вже багато разів блокувала спроби світової спільноти накласти на цей режим санкції за жорстоке придушення протестів опозиції, в якому загинули, за оцінками ООН, із обох сторін конфлікту понад 10 тисяч людей, у першу чергу цивільних.
XS
SM
MD
LG