Доступність посилання

ТОП новини

Литвин сумнівається, що на цій сесії Рада ухвалить в цілому «мовний» законопроект


Голова Верховної Ради Володимир Литвин висловлює сумнів, що парламентові вдасться ухвалити законопроект про засади мовної політики в цілому ще на цій сесії. Про це Литвин заявив журналістам. Він нагадав, що народні депутати впродовж двох тижнів мають право подати свої зауваження і поправки до цього законопроекту.

Після цього, сказав Литвин, профільний комітет повинен їх опрацювати, і депутати матимуть 10 днів для ознайомлення з підготовленим до другого читання законопроектом. На переконання голови парламенту, до мовного законопроекту буде внесено набагато більше поправок, ніж до Податкового кодексу. Крім того, сказав він, скоріш за все, буде вимога голосувати за кожну поправку і за кожний розділ окремо.

«Це створить нову картину при розгляді цього питання, якщо до нього взагалі дійде справа на цій сесії», – сказав Литвин, нагадавши, що фактично парламентові залишилось працювати у пленарному режимі півтора тижня.

Раніше сьогодні народний депутат, член фракції Партії регіонів у Верховній Раді, перший заступник голови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко заявила, що Верховна Рада ухвалить законопроект № 9073 «Про засади державної мовної політики» в цілому вже до кінця поточної сесії – на початку липня.

Сьогодні, 5 червня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики, ініціаторами якого є народні депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов. У пояснювальній записці до законопроекту мовиться, що в разі його ухвалення російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України.
XS
SM
MD
LG