Доступність посилання

ТОП новини
03 грудня 2020, Київ 06:20

Верховна Рада посилює гарантії незалежності суддів


Верховна Рада внесла сьогодні зміни до законодавчих актів, які посилюють гарантії незалежності суддів. За це проголосували 266 народних депутатів із 269, зареєстрованих у залі засідань.

Як наголошувалося в пояснювальній записці до документа, закон спрямований на удосконалення положень чинного законодавства України та посилення гарантій незалежності суддів у процесі їхнього призначення, обрання на посаду, а також під час здійснення ними професійної діяльності.

Закон встановлює, зокрема, кілька додаткових гарантій, які запобігають політизації процесу обрання суддів і унеможливлюють будь-який вплив на кандидатів на посади судді. Закон також обмежує права ініціювати розгляд питань, що стосуються залучення судді до дисциплінарної відповідальності або звільнення їх із посади.

Опозиція не брала участі в вечірньому засіданні Верховної Ради, залишивши сесійну залу на знак протесту про ухвалення в першому читанні закону про мовну політику, запропонованого депутатами від Партії регіонів, який має на меті, зокрема, залишивши українську формально єдиною державною мовою, при цьому значно підвищити офіційну роль російської мови – як вважає опозиція, за рахунок української.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

Recommended

XS
SM
MD
LG