Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада посилює гарантії незалежності суддів


Верховна Рада внесла сьогодні зміни до законодавчих актів, які посилюють гарантії незалежності суддів. За це проголосували 266 народних депутатів із 269, зареєстрованих у залі засідань.

Як наголошувалося в пояснювальній записці до документа, закон спрямований на удосконалення положень чинного законодавства України та посилення гарантій незалежності суддів у процесі їхнього призначення, обрання на посаду, а також під час здійснення ними професійної діяльності.

Закон встановлює, зокрема, кілька додаткових гарантій, які запобігають політизації процесу обрання суддів і унеможливлюють будь-який вплив на кандидатів на посади судді. Закон також обмежує права ініціювати розгляд питань, що стосуються залучення судді до дисциплінарної відповідальності або звільнення їх із посади.

Опозиція не брала участі в вечірньому засіданні Верховної Ради, залишивши сесійну залу на знак протесту про ухвалення в першому читанні закону про мовну політику, запропонованого депутатами від Партії регіонів, який має на меті, зокрема, залишивши українську формально єдиною державною мовою, при цьому значно підвищити офіційну роль російської мови – як вважає опозиція, за рахунок української.
XS
SM
MD
LG