Доступність посилання

ТОП новини

Українці зможуть побачити прохід Венери по диску Сонця


Наталя Фоміна

Київ – До 8-ї ранку 6 червня українці зможуть побачити рідкісне астрономічне явище – прохід Венери по диску Сонця. Науковці наголошують: таку дивину можна спостерігати лише раз на століття та й то не всюди. Наприклад, у Південній Америці чи Західній Африці цього взагалі не побачать. Українцям шукати Венеру на Сонці вчені радять або через телескоп, або хоча б через спеціальні захисні окуляри.

Прохід Венери, який спостерігатимуть 6 червня, фактично є продовженням транзиту 2004 року (це астрономічне явище відбувається у кілька фаз). А от наступний астрономи зафіксують аж через 105 років – у 2117 році.

Прохід відбувається, коли Венера знаходиться точно між Сонцем і Землею, закриваючи собою крихітну частину сонячного диска. При цьому планета виглядає з Землі як маленька чорна цятка на Сонці.

Завідувач відділу науково-технологічної інформації Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко зазначає: хоч прохід Венери по диску Сонця відбувається не вперше, поспостерігати за ним все-таки варто.

«Планети обертаються навколо Сонця, а тому може трапитись таке, що коли ми дивимось на Венеру з Землі, то вона буде проектуватися на Сонце – оце і є те проходження. А «проходження» саме тому, що і Венера, і Земля рухаються, ми бачимо як вони рухаються відносно Сонця і це явище можна зареєструвати», – розповідає він.

За словами Івана Крячка, побачити транзит Венери без додаткових оптичних приладів зможуть люди з гострим зором, однак вчений не радить їм дивитися на сонце без спеціальних захисних окулярів. Іншим варто озброїтися телескопами.

Транзит Венери можна буде побачити навіть із балкону

Проходження Венери буде видно скрізь, крім Південної Америки, Антарктиди і Західної Африки. В Україні це явище можна буде спостерігати відразу після сходу сонця і десь до 8 години ранку – якщо погода не завадить.

Столичні астрономи-аматори побачать проходження Венери зі спостережної станції Лісники, що під Києвом. «Ті, у кого є телескоп, зможуть спостерігати за явищем навіть з власного балкону. Дехто з моїх колег збиратиметься також і на площі Слави біля пам’ятника невідомому солдату. До того ж, буде організована он-лайн трансляція», – каже член Київського клубу любителів астрономії «Астрополіс» Вадим Севрюков.

Незабаром після транзиту Венери по диску Сонця земляни зможуть побачити ще одну астрономічну цікавинку: 15 липня Місяць проходитиме повз Венеру і Юпітер.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG