Доступність посилання

ТОП новини

Керівники Росії і Китаю поглиблюють стратегічну співпрацю


Цього разу про газовий контракт під час візиту Путіна до Пекіна не йшлося
Прага – У вівторок президент Росії Володимир Путін та голова КНР Ху Цзіньтао провели двосторонні переговори, у перебігу яких підписано 17 документів, включно зі спільною заявою про подальше поглиблення стратегічної співпраці між Росією і Китаєм. Обидва лідери переконували світ у необхідності подальшої підтримки плану з врегулювання в Сирії посланця Ліги арабських країн та ООН Кофі Аннана, хоча на Заході вже заявляють про необхідність більш жорсткої відповіді на кровопролиття в Сирії з вини режиму Башара Асада. У середу і четвер Путін та Ху Цзіньтао братимуть участь у засіданні саміту глав держав Шанхайської організації співпраці.

Як повідомило китайське телебачення, лідери Росію та Китаю під час переговорів у вівторок у Пекіні заявили про необхідність продовження пошуку політичного рішення проблеми Сирії шляхом переговорів через місію Аннана, ООН та дипломатів-посередників. Спостерігачі кажуть, що таким чином Москва і Пекін «загнали у глухий кут зусилля західних держав із засудження чи усунення режиму Башара Асада, який за даними ООН призвів до загибелі понад 10 тисяч громадян упродовж 15 місяців кровопролиття.

Міністерство закордонних справ Китаю також заявило у вівторок, що Росія і Китай спільно виступають проти іноземного втручання чи насильницької зміни режиму в Сирії. «І Росія, і Китай послідовно виступають проти зовнішнього втручання в ситуацію в Сирії та проти насильницької зміни режиму в цій країні», – зазначив речник МЗС Китаю Лю Веймінь.

Володимир Путін заявив після переговорів із Ху Цзіньтао, що відбувся також обмін точками зору щодо проблем Близького Сходу, Ірану, ситуації на Корейському півострові, де Північна Корея тривожить світ своїми запусками ракет і програмою ядерної зброї.

Глава Кремля також наголосив: «Наші підходи не лише близькі й гармонійні, найбільш важлива річ – те, що ми досягнули високого рівня координації, маючи на меті максимально ефективне врегулювання міжнародних криз».

Цього разу про газовий контракт у Пекіні не йшлося

Путін очолює в Китаї велику делегацію корпоративних керівників із Росії, включно з Олексієм Міллером з «Газпрому», главою «Транснафти» Миколою Токаревим, керівником «Роснафти» Ігорем Сечиним, котрий ще перед урядової перестановкою був учасником переговорів на найвищому рівні з Китаєм щодо нової енергетичної угоди.

Але представник Володимира Путіна сказав в Пекіні, що переговори щодо ціни на російський газ і щодо контракту на довготривале постачання його до Китаю навіть не включені цього разу до порядку денного візиту президента Росії в Китай. Речник Кремля Володимир Песков наголосив: «Ця проблема має доволі корпоративну природу і вимагає детального підходу. Експерти мають завершити їхню роботу, перш аніж глави держав обговорять це».

Попередньо сторони планували постачання з Росії до Китаю до 70 мільярдів кубічних метрів блакитного палива. Птуін також написав у статті в «Женьмінь Жібао», що Росія планує збільшити двосторонню торгівлю з Китаєм до 2020 року до 200 мільярдів доларів при минулорічних понад 80 мільярдах.

У середу і четвер Путін та Ху Цзіньтао братимуть участь у засіданні саміту глав держав Шанхайської організації співпраці, до якої входять, після її створення у 2001 році, Китай, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан і Узбекистан. Сюди приїдуть також президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад і глава Афганістану – Хамід Карзай.

Путін прибув до Пекіна з Узбекистану і вже 7 червня планує бути в Казахстані.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG