Доступність посилання

ТОП новини

Мірошниченко пропонує пом’якшити покарання за порушення під час мирних зібрань


Постійний представник Президента України у Верховній Раді, депутат фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко пропонує пом’якшити покарання за порушення під час організації та проведення мирних зібрань, мітингів та інших вуличних акцій.

Згідно з зареєстрованим у парламенті законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо свободи мирних зібрань», пропонується відмовитися від адміністративного затримання учасників акцій у разі порушення ними порядку проведення зібрань, мітингів, демонстрацій, а також зменшити штрафи за порушення умов проведення акцій.

Зокрема, автор законопроекту пропонує відмовитися від можливості адміністративного арешту на 15 діб у разі повторного порушення порядку проведення зібрань, мітингів, демонстрацій, обмежившись виправними роботами на термін від одного до двох місяців із відрахуванням 20% від заробітку.

Максимальний розмір штрафу за порушення умов проведення акцій запропоновано зменшити з 425 гривень до 340 гривень. Крім того, Мірошниченко запропонував, щоб суд, ухвалюючи рішення про заборону акції, точніше зазначав причини обмеження свободи мирних зібрань і «пропорційність способу такого обмеження».

У ніч на 6 червня Київський окружний адміністративний суд заборонив проведення акції руху «Стоп цензурі!» біля резиденції Президента «Межигір’я». Аналогічну заборону суд виносив і на минулорічний День журналіста.
XS
SM
MD
LG