Доступність посилання

ТОП новини

Президент Афганістану перервав візит до Китаю через загибель цивільних


Хамід Карзай (другий праворуч, у традиційному смугастому пуштунському халаті) серед інших учасників саміту Шанхайської організації співпраці в Пекіні 7 червня 2012 року
Президент Афганістану Хамід Карзай перервав сьогодні свій офіційний візит до Китаю після повідомлень про загибель у його країні цивільних людей унаслідок удару міжнародних сил.

Як сказав Карзай, у повітряному ударі в провінції Лоґар на сході Афганістану загинули вчора 18 цивільних людей, і такі цивільні втрати в подібних ударах неприйнятні.

Сьогодні ж до Афганістану прибув із неоголошеним візитом міністр оборони США Леон Панетта. Його країна є провідною в діяльності Міжнародних сил сприяння безпеці. Він має намір проконтролювати хід операцій проти бойовиків, які ведуть міжнародні війська і афганські урядові сили, а також обговорити підготовку до виведення міжнародних сил, призначеного на 2014 рік.

Учора в Афганістані повідомляли про загибель 18 людей у повітряному ударі міжнародних сил. За словами очевидців і місцевих мешканців, загиблі – сім дітей, п’ять жінок і шестеро чоловіків – були членами родини старійшини місцевого племені, які святкували весілля. У командуванні міжнародних сил заявляли, що удар мав за ціль місцевого лідера ісламістського руху «Талібан».

Загибель цивільних осіб унаслідок повітряних ударів Міжнародних сил сприяння безпеці, спрямованих проти повстанців, є дуже болісною темою в Афганістані. Влада президента Хаміда Карзая заявляє, що такі події підривають довіру афганців до його уряду, який користується підтримкою міжнародних сил.

У перебігу візиту Карзая до Китаю учасники саміту Шанхайської організації співпраці, що відбувся в Пекіні, надали Афганістанові статус спостерігача в цій організації.
XS
SM
MD
LG