Доступність посилання

ТОП новини

УЄФА: без Януковича Євро-2012 в Україні не було б (європейська преса)


Прага – Високопосадовці УЄФА не лише заявляють сьогодні у пресі про великі успіхи України в підготовці до Євро-2012, вони також кажуть, що ключову роль в організації футбольного свята Європи відіграли в Києві Президент Янукович та українські олігархи. Хоча один із лідерів української опозиції, Арсеній Яценюк, наголосив в інтерв’ю західному виданню, що при владі Януковича «Україна тоне в багнюці» і закликав західних гостей Євро-2012 не бойкотувати український народ, а «бойкотувати українського Президента Януковича». Тим часом в Україні і Польщі продовжують критикувати – як перебільшення дійсної небезпеки расизму серед поляків та українців – фільм «Бі-Бі-Сі» про «Стадіони ненависті».

Генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно сказав у інтерв’ю Neue Zurcher Zeitung, що «футбол не може змінювати країну, але впливає на настрої». Інфантіно також вважає підготовку до Євро-2012 як з боку Польщі, так і з боку України, успішною і додає, що підготовка «проходила у двох величезних країнах, на відміну від попередніх господарів Євро – Австрії та Швейцарії, тому інфраструктури тут повинні були починатися з нуля, як і багато іншого». Інфантіно також відзначив великі зусилля влади України у підготовці до Євро-2012 і наголосив: «Ми не є політиками, але без Віктора Януковича в Україні, мабуть, не було б ніякого Євро-2012». Генсекретар УЄФА також відзначив велику організаторську роль у підготовці до Євро-2012 в Україні українських олігархів. У відповідь на запитання про межі політичної відповідальності УЄФА, Джанні Інфантіно наголосив: «Ми не маємо впливу на те, хто в якій країні править».

Лідер об’єднаної частини української опозиції Арсеній Яценюк заявив у інтерв’ю польській Gazeta Wyborcza, що європейські політики й футбольні вболівальники мають приїхати на Євро-2012 до України і «не бойкотувати українців, народ, але бойкотувати Президента Януковича». Яценюк закликає європейських політиків при приїзді на Євро-2012 до України «не тиснути руку Януковичу, не зустрічатися з ним офіційно», що буде позитивним сигналом для українського народу. У відповідь на запитання газети, як же бути з рукостисканнями з Януковичем польському президентові Коморовському, Яценюк відповів, що «польський президент повинен діяти під час церемонії відкриття і закриття Євро-2012 згідно з протоколом». Арсеній Яценюк також дав прогноз щодо перебігу парламентських виборів 28 жовтня: «Позитивний сценарій – здобуття опозицією більшості щонайменше у 226 голосів із 450. А негативний – це фальсифікація виборів та велика суспільно-політична криза. У цьому випадку не виключене впровадження санкцій проти української влади, якщо вдасться довести, що вибори були сфальсифіковані». Яценюк також назвав себе оптимістом щодо ймовірного розвитку ситуації в Україні і прихильником «еволюції, а не революційних змін».

Лондонське видання Economist оприлюднило нові негативні реакції з Польщі на документальний фільм «Бі-Бі-Сі» «Стадіони ненависті», показаний по телемережі 4 червня, де йшлося про небезпеку проявів расової ненависті на стадіонах Польщі та України. Так, Джонатан Орнштейн, глава Єврейського центру з Кракова, обурюється тим, що «Бі-Бі-Сі» використало його у цьому фільмі «як сенсаційне джерело, яке попереджає про небезпеку антисемітизму». Орнштейн також наголосив у своїй заяві на сторінках лондонського видання, що фільм «Бі-Бі-Сі» про небезпеку расизму, антисемітизму в Польщі є «перекрученям» і «свідомим обманом» аудиторії. «Я глибоко стривожений цією неетичною формою журналістики», зазначає Джонатан Орнштейн. Economist також наголосив, що «польський та український уряди заявили, що «Бі-Бі-Сі» надзвичайно перебільшило наявні факти дійсності, вибираючи найгірші прояви й показуючи їх ізольовано». Видання наводить слова темношкірих британців, які живуть у Польщі та підтверджують толерантність поляків до іноземців та до представників інших народів і рас.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG